Лідери G7 погодилися надати Україні $50 млрд під «заставу» російських активів

Лідери G7 погодилися надати Україні $50 млрд під «заставу» російських активів

«Група семи» надасть Україні позики на суму близько $50 млрд до кінця року.

Про це повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 13 червня на саміті G7 в Італії.

«G7 погодилася забезпечити Україні позики на суму близько 50 мільярдів доларів до кінця років. Ми використаємо надприбутки від російських суверенних активів, аби повернути їх», – повідомила вона.

За словами фон дер Ляєн, цей крок ґрунтується на діях Євросоюзу, який вже «спрямовує ці надприбутки на оборону та відбудову України».

Канцлер Німеччини Олаф Шольц назвав рішення «історичним кроком», який дозволить Україні захистити власний суверенітет: «Путін має план: він хоче продовжувати війну, доки всі не відмовляться від підтримки України. Його план провалився сьогодні».

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні уточнила, що йдеться про досягнення «політичної домовленості про надання додаткової фінансової підтримки Україні в розмірі близько $50 млрд до кінця року за допомогою кредитної системи».

Вона уточнила, що така підтримка надаватиметься не за рахунок конфіскації самих росактивів, а шляхом використання прибутку від цих активів, який з часом накопичується. «Це був несподіваний результат, яким я особливо пишаюся. Тепер його треба буде пропрацювати з технічного погляду», – додала  вона.

Країни G7 погодились започаткувати механізм додаткових кредитів для збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine).

Обслуговування і погашення кредитів країн G7 здійснюватиметься за рахунок майбутніх прибутків від російських суверенних активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Сума $50 млрд складатиметься із серії зобов'язань – «синдикату кредитів». Вклад США буде таким, який буде потрібно, щоб довести загальну суму до $50 млрд, повідомляє Bloomberg.

Кредити будуть призначені для різних цілей, від військових до внутрішніх потреб, і будуть повністю доступні до кінця 2024 року, але термін постачання може розтягнутися до 2025 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу