Марченко розповів, як буде боротися з корупцією на митниці

Марченко розповів, як буде боротися з корупцією на митниці

Уряд буде боротися з корупцією в Державній митній службі за допомогою діджиталізації та підвищення моніторингу ризикових операцій.

Із презентацією стратегічних напрямків реформи митниці виступив міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляє Мінфін.

«З корупцією на митниці ми будемо боротися шляхом діджиталізації, запровадженням сканерів, вагів, камер, пломб експрес-тестів, а також шляхом підвищення моніторингу ризикових операцій і роботи апарату Дермитслужби 24/7», - сказав він.

За словами Марченка, уряд розділить контрольну функцію на фізичну та аналітичну, що також дозволить нівелювати корупцію.

Він повідомив, що буде запроваджено тестування кваліфікації та рівня доброчесності співробітників. 

При цьому буде створено мотиваційний пакет для митників, які добросовісно виконуватимуть свої завдання.

Глава Мінфіну також очікує кадрового оновлення митної служби на 30-40%, ключові кадрові рішення ухвалять до кінця травня.

«Ми плануємо змінити суспільне сприйняття Митслужби як осередка корупції, і для цього передбачено залучення нових кадрів. Головні маркери - суттєве оновлення кадрового складу митниці (30-40%), тестування кваліфікації та рівня доброчесності співробітників», - наголосив він.

Міністр додав, що митна служба має бути створена в форматі єдиної юрособи.

Серед першочергових заходів він назвав оптимізацію апарату митного комітету, цифровізацію управлінських процесів, упровадження нової централізованої системи ризиків, автоматичне оформлення експорту, встановлення нового митного тарифу.

«Ми розраховуємо впровадити ці швидкі рішення до вересня 2020 року», - зазначив Марченко.

MytnycaMar4enko

Нагадаємо, ще в серпні 2019 року новопризначений глава Державної митної служби Максим Нефьодов назвав низькі зарплати митників однією з головних причин корупції та перешкод для реформи митниці.

Верховна Рада 24 квітня створила тимчасову слідчу комісію для розслідування можливих зловживань посадовцями митної та податкової служб.

Створена ТСК перевірить податкові зловживання в держбюджеті та роботу урядів з 1 січня 2019 року по теперешній час.

Причиною створення комісії стала заява ексміністра фінансів Ігоря Уманського про значні втрати держбюджету через оборудки з ПДВ.

Уманський ініціював відставки очільників Державної митної служби Максима Нефьодова та Державної податкової служби Сергія Верланова. Після чого парламент звільнив його.

24 квітня ввечері Кабмін звільнив Нефьодова та Верланова.

Марченко пояснив звільнення Нефьодова та Верланова «втратою довіри людей».

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу