Мінфін закликав FATF внести росію до «чорного списку» через Північну Корею

Мінфін закликав FATF внести росію до «чорного списку» через Північну Корею

Міністерство фінансів та Державна служба фінансового моніторингу закликають Групу з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) внести Росію до "чорного списку" на найближчому пленарному засіданні 23 червня.

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

"Росія стає все більш агресивною, зокрема, поглиблюючи економічні та військові зв'язки з Північною Кореєю. Балістичні ракети та боєприпаси, придбані у Північної Кореї в обмін на нафту – всупереч санкціям ООН та принципам FATF – продовжують використовуватися проти мирних міст та цивільного населення України", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що цього тижня РФ оголосила про формалізацію фінансових зв'язків з Північною Кореєю шляхом створення "альтернативних механізмів торгівлі та взаєморозрахунків" для "спільного протистояння" зусиллям міжнародної спільноти, спрямованим на обмеження деструктивної поведінки обох країн.

Крім того, наголошується, що Росія також посилила співпрацю з Іраном – державою, яка перебуває під світовими санкціями та внесена до "чорного" списку FATF. Зокрема, Кремль надав Тегерану чорний хід для доступу до міжнародної фінансової системи, об'єднавши платіжні системи в обхід санкцій SWIFT і відкривши в Ірані відділення державного банку ВТБ. росія також значною мірою покладається на іранські безпілотники для підтримки свого незаконного вторгнення.

"Кремль посилює військові та економічні зв'язки з Північною Кореєю та Іраном, фінансує терористичні організації в росії та за її межами, послаблює інституції з протидії відмиванню грошей та спонсорує поширення кіберзлочинності. FATF має один чіткий механізм протидії цим порушенням та забезпечення захисту світової фінансової системи – внесення Росії до чорного списку", – заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Нагадаємо, Туреччина найближчим часом може бути виключена із «сірого списку» Світової організації боротьби з фінансовими злочинами (Financial Action Task Force - FATF).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу