Місто Банк визнано неплатоспроможним

Місто Банк визнано неплатоспроможним

Правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення Місто Банка до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

В НБУ зазначають, що віднесли АТ «Місто Банк» до категорії неплатоспроможних рішенням НБУ від 14 грудня №735-рш/БТ з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку.

Після цього Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадить у банку тимчасову ліквідацію і почне пошук інвестора. Якщо його не знайдуть, банк буде ліквідовано.

Проблеми в Місто Банку з капіталом відбулися через втрату одного з основних активів – підприємства з переробки сої у Херсонській області. Балансова вартість об’єкту нерухомості становила понад 271 млн грн (майже 17% від усіх активів банку). У результаті втрати об’єкту капітал банку впав нижче нормативного рівня.

«Зважаючи на відсутність вжитих заходів для покращення стану банку та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “Місто Банк” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам Національного банку, сьогодні правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних», – зазначили в НБУ.

Частка Місто Банку становить 0,1% від чистих активів платоспроможних банків.

78% вкладників Місто Банку (2282 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки розмір їхніх вкладів не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн.

Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 листопада 2020 року становить 307,8 млн грн (60% від загальної суми вкладів фізосіб).

Контролером АТ «Місто Банк» є депутат Верховної Ради VIII скликання Іван Фурсін (повне досьє). Йому сукупно (прямо та опосередковано) належить 97,18% акцій банку. Він відомий як бізнес-партнер Дмитра Фірташа.

Івану Фурсіну досі належить 42,6042% акцій банку «Кліринговий дім».

Як повідомляв FinClub, на місцевих виборах до Одеської міської ради балотувався голова правління Місто Банку Іван Демченко. Власник цього банку Іван Фурсін від ОПЗЖ балотувався до Одеської обласної ради.

«Незважаючи на ситуацію з Місто Банком, наш банківський сектор знаходиться у найкращому стані за всю історію. У банків сьогодні достатньо капіталу. Коштів для задоволення потреб клієнтів вистачає. Ми завжди готові підтримати банки, якщо погіршення фінансового стану банку підлягає виправленню», – зазначив голова Національного банку Кирило Шевченко.

Місто Банк регулярно знаходився серед порушників нормативів НБУ.

На 1 листопада Місто Банк порушував норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), який повинен становити не більше 25%, а в Місто Банку становив 39,68%. Порушував він і норматив короткострокової ліквідності (Н6; не менше 60%), який становив 37,13%.

У 2020 році НБУ планував планову перевірку Місто Банку в II кварталі.

Місто Банк регулярно брав рефінансування НБУ. На 1 березня 2020 року у Місто Банку була заборгованність (109,466 млн грн) перед НБУ. 1 травня Місто Банк отримав 122,6 млн грн, 22 травня – 32,3 млн грн, 7 серпня – 18,3 млн грн, 14 серпня – 28,6 млн грн, 16 жовтня – 103,6 млн грн, 30 жовтня – 18,3 млн грн. Останнє рефінансування він отримав 6 листопада – 38,6 млн грн.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу