На факторинговому ринку відбувається нецінова конкуренція
Вартість факторингової операції не є визначальною для покупців цієї послуги.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Які перспективи розвитку ринку факторингу в Україні», проведеного «Фінансовим клубом».
«Клієнти у нас різного розміру – є середній бізнес, а є великий. Незважаючи на те що ми невеликий банк, ми можемо собі дозволити конкуренцію з великими гравцями у швидкості прийняття рішення, певних умовах тощо», – зазначила заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.
Час ухвалення рішення – головна конкурентна перевага. «Перевага має бути в швидкості. Для факторингу потрібні мінімальна кількість документів, проводиться мінімальний аналіз, тому рішення приймається у нас в середньому за два дні. Але якщо це факторинг без регресу, то, в принципі, за один день», – розповіла керівниця відділу факторингу банку ПУМБ Людмила Бельдинська.
«Є багато нюансів, як прискорювати видачу факторингових траншів, тому що ми як банківські структури лише даємо сервіс нашим клієнтам. І питання сервісу часто пов'язане навіть не з ціною ресурсу, а зі швидкістю надання такого сервісу», – підтверджує директор департаменту торговельного фінансування та факторингових операцій ТАСкомбанку Олександр Крук.
Інша перевага – електронний документообіг. «Ми на сьогодні повністю перейшли в електронний формат підписання договорів і фінансування, але, на жаль, далеко не всі клієнти готові працювати у диджиталі», – каже Людмила Бельдинська.
Факторинг також виступає своєрідним валютним хеджем. «Я бачу інтерес від великих імпортерів, які використовують факторинг як механізм захисту від валютних коливань. Вони отримують фінансування і відразу купують валюту, тим самим захищають себе. І також факторинг – це механізм отримання коштів невеликими середніми компаніями-продавцями, у яких не дуже гарний фінансовий стан», – розповіла начальниця відділу факторингового фінансування ОТП Банку Ліна Заіка.
«Найперша перевага, особливо для клієнтів МСБ – це те, що факторинг – переважно бланкове кредитування. Для нього не потрібна ні застава, ні порука. А саме клієнтам МСБ часто нема що дати у заставу. І виходить так, що ми можемо надати факторинг тим компаніям, яким банк відмовив би у кредитуванні. Саме тому, що основний ризик ми беремо на дебітора», – зазначила Людмила Бельдинська.
Щоб зробити свої продукти більш гнучкими, із часом банки можуть вивести факторинговий бізнес в окремі установи. «Багато банків можуть дійти висновку, що відокремлена структура має більшу гнучкість, більшу ефективність, більш енергійну маркетингову політику. І ми побачимо створення або відокремлення факторингових компаній, які будуть мати свою частку ринку України», – впевнений директор департаменту торговельного та структурного фінансування Креді Агріколь Банку Владислав Бережний.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини