Набув чинності 11-й пакет санкцій ЄС проти росії

Набув чинності 11-й пакет санкцій ЄС проти росії

Із 23 червня набув чинності одинадцятий пакет санкцій Європейського Союзу проти рф.

Основною складовою нового санкційного пакету став механізм боротьби з обходом санкцій за допомогою компаній із країн, які не запроваджували санкції проти рф, повідомила Рада ЄС.

Новий механізм передбачає індивідуальні обмеження проти компаній, залучених до обходу санкцій. Але якщо це не допоможе і масштаби обходу санкцій залишаться суттєвими та системними, ЄС зможе запроваджувати санкції у вигляді обмежень на постачання до відповідної країни товарів і технологій, які заборонено постачати до росії.

Наступна санкція – заборона на транзит через територію росії товарів і технологій, які вона може використати для посилення свого військового чи технологічного сектору. До них також належать товари для авіаційної й космічної промисловості, пальне для реактивних двигунів та присадки для пального.

Під торговельні обмеження потрапили 87 компаній, які допомагають рф у війні, зокрема: чотири виробники безпілотників з Ірану; компанії, які використовуються для обходу санкцій; кілька російських виробників електронних компонентів для російської армії та промисловості.

Запроваджується ембарго на постачання електронних компонентів, матеріалів для напівпровідників, обладнання для виробництва і тестування мікросхем, прекурсорів для енергомістких матеріалів (вибухівки) та хімічної зброї, оптичних компонентів, навігаційних приладів, металів для оборонного сектору, морського обладнання.

Під заборону потрапили п'ять російських медіа (RT Балкани, Oriental Review, Царьград, Новое восточное обозрение, Katehon), які перебувають під постійним контролем російського режиму та використовуються для поширення пропаганди та маніпуляцій.

ЄС поширив заборону на перевезення вантажів автомобільним транспортом на причепи та напівпричепи, зареєстровані в росії, навіть якщо сама вантажівка – з третьої країни.

Забороняється доступ до портів Євросоюзу будь-яких танкерів, якщо у компетентних органів виникнуть підозри, що вони допомагають росії обходити європейське нафтове ембарго чи цінове обмеження.

Забороняється імпорт російської нафти північною гілкою "Дружби" в Німеччину і Польщу. При цьому вона може використовуватися для транзиту нафти з Казахстану чи будь-яких інших третіх країн.

Окрім економічних санкцій Рада ЄС вирішила запровадити індивідуальні санкції проти 71 фізичної та 33 юридичних осіб.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь