НБУ порадив банкам, як працювати в умовах карантину і транспортного колапсу
Націиональний банк направив банкам лист, в якому пояснив, як з 23 березня працювати в умовах жорстких карантинних заходів, які, в тому числі, передбачають обмеження користування громадським транспортом.
Банки повинні забезпечити безперебійну роботу центральних офісів, дистанційних каналів обслуговування та контакт-центрів.
Про це йдеться в листі від 22 березня за підписом першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової.
«Банки можуть самостійно визначати і змінювати режим роботи відділень, кількість і перелік операцій в конкретних відділеннях з урахуванням ситуації та навантаження. Наприклад, закривати неключові відділення, скорочувати час роботи відділень, встановлювати різний час для обслуговування людей похилого віку та інших клієнтів тощо», - повідомили в НБУ.
Однак при цьому банки повинні забезпечити роботу «опорних» відділень в «спальних» районах міст, щоб клієнти за нагальної потреби мали можливість отримати необхідні фінпослуги, не здійснюючи подорожі через півміста. В приміщеннях таких відділень мають бути передбачені технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання, а працівники - мають бути забезпечені засобами особистого захисту.
Читайте: Падіння гривні нижче 28 грн/$: на якому рівні зупиниться її девальвація
«Банкомати мають бути підкріплені готівкою, щоб клієнти завжди за нагальної потреби могли зняти кошти. Однак не забувайте - зараз варто мінімізувати контакти з готівкою, яка потенційно може бути носієм вірусу. Тому сьогодні як ніколи треба бути cashless. Зі свого боку, банки мають також приймати та обробляти картки всіх емітентів у банкоматних мережах та мережах POS-терміналів», - впевнені в НБУ.
Щоб не наражати працівників та клієнтів банків на небезпеку, банки мають максимально перевести взаємодію з клієнтами в онлайн канали.
Як банки вже змінили свою роботу через коронавірусний карантин
«Ми продовжуємо закликати клієнтів банків мінімізувати відвідування відділень банків. Особливо - якщо ви маєте симптоми коронавірусної інфекції. Зі свого боку, банкам варто за можливості використовувати дистанційні засоби вимірювання температури відвідувачів на вході в приміщення. Банки мають право відмовити в обслуговуванні клієнта із симптомом коронавірусу у відділенні банку», - зазначили в НБУ.
Банкам на законодавчому рівні на період карантину заборонено нараховувати та стягувати неустойки (штрафи, пені або будь-які інші обов’язкові платежі) за несвоєчасне здійснення платежів за споживчими кредитами, а також підвищувати відсоткову ставку за споживчими кредитами. Банки повинні інформувати про це клієнтів.
Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу. Про це банки також мають повідомити клієнтам.
Читайте: Українцям під час карантину виплачують додаткові кешбеки
Щодо режиму пільгового обслуговування кредитів платоспроможних сумлінних позичальників, то Національний банк незабаром затвердить універсальні підходи, рекомендовані банкам.
Банкам на законодавчому рівні заборонено нараховувати та стягувати неустойки (штрафи, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги в період карантину. Банки повинні інформувати про це клієнтів.
«Готівка потенційно може бути носієм вірусу, а подорожі для отримання заробітних плат, пенсій, соціальних виплат, субсидій та інших грошових виплат - наражати вас на небезпеку. Тому Національний банк звертається до Кабінету міністрів та органів місцевого самоврядування щодо переведення всіх організацій, підприємств, фізичних осіб - на здійснення цих платежів виключно в безготівковій формі на банківські рахунки з відкритими під них банківськими картками», - попросили в НБУ.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини