Нацбанк визнав Горбуненко контролером банку «Січ» і пригрозив санкціями

Нацбанк визнав Горбуненко контролером банку «Січ» і пригрозив санкціями

Національний банк України визнав наявність вирішального впливу екс-акціонера, екс-голови правління Родовід Банку Дениса Горбуненко на діяльність банку «Січ» і визнав його власником істотної участі в банку незалежно від формального володіння.

Таке рішення комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем НБУ ухвалив 30 жовтня.

«Денис Горбуненко формально не володіє акціями банку, однак є обґрунтовані підстави вважати, що він має можливість здійснювати вирішальний вплив на його управління та діяльність. Вирішальний вплив на банк полягає в можливості впливати на формування складу органів управління банку та визначення його основних напрямків діяльності», - заявили в НБУ.

Всупереч вимогам законодавства Денис Горбуненко не подав до Національного банку пакет документів для погодження набуття істотної участі в установленому законом порядку. «У зв'язку з цим Національний банк застосував своє право визнати особу власником істотної участі в банку незалежно від подання такою особою повідомлення про намір придбання істотної участі в ньому. Володіння істотною участю в банку без отримання згоди Національного банку не допускається», - підкреслили в НБУ.

Наявність в структурі власності банку осіб, що володіють істотною участю, проте які не отримали погодження Національного банку, може бути підставою для подальшого застосування заходів впливу, попереджає Нацбанк.

«Якщо порушення не будуть усунуті, структура власності банку може бути визнана Національним банком непрозорою», - відзначили в НБУ. Непрозора структура власності є підставою для проблемного статусу, який може завершуватися неплатоспроможністю і ліквідацією банку.

В НБУ нагадують, що банки і їх акціонери повинні неухильно дотримуватися вимог законодавства щодо розкриття інформації про структуру власності банку та придбання істотної участі в ньому. Питання про структуру власності банку може мати істотний вплив на дотримання банками обов'язкових економічних нормативів. Згідно ст. 52 закону "Про банки і банківську діяльність", власники істотної участі в банку і підконтрольні їм компанії є пов'язаними з банком особами. У зв'язку з цим поява нових власників істотної участі в банку може вплинути на показник нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов'язаними з банком особами (Н9).

Фактичними акціонерами банку «Січ» є Олег Баланда з часткою 55,615% акцій, Валерій Раздорожний - 31,016%, Андрій Мельник - 9,6257% і Олег Губанов з 3,7433% акцій.

Наглядова рада АТ «Банк Січ» 7 жовтня обрала Євстахію Лехіцьку новою головою правління. Після чого Євстахія Лехіцька спробувала стати членом Ради НБУ.

Підписуйтесь на новини FinClub у TelegramViberTwitter и Facebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу