НБУ імплементує директиву ЄС Solvency IІ щодо платоспроможності страховиків

НБУ імплементує директиву ЄС Solvency IІ щодо платоспроможності страховиків

Національний банк розробив проєкт Положення про встановлення вимог щодо забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності страховика.

Положення розроблене з метою забезпечення реалізації вимог закону “Про страхування” з урахуванням принципів Директиви 2009/138/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 25 листопада 2009 року про початок і ведення діяльності у сфері страхування і перестрахування та кращих європейських практик (Solvency IІ).

Положенням передбачено два головні блоки вимог.

Перший блок – про забезпечення платоспроможності, яким, зокрема, встановлюється порядок розрахунку регулятивного капіталу та прийнятного регулятивного капіталу з урахуванням обмежень до складу та структури прийнятних активів для їх розрахунку, а також порядок розрахунку капіталу платоспроможності.

До 2027 року страховики застосовуватимуть спрощений підхід до розрахунку капіталу платоспроможності з урахуванням показників страхових премій, страхових виплат, технічних резервів.

Мінімальний капітал за спрощеним підходом для окремих категорій страховиків, зокрема life-страховиків та non-life-страховиків, із значними обсягами діяльності встановлено на рівні не менше 48 млн грн, для інших – 32 млн грн.

Другий блок вимог включає вимоги до інвестиційної діяльності страховика, в тому числі до активів для покриття технічних резервів та обмеження на інвестування.

Положення набере чинності з 1 січня 2024 року та передбачатиме шестимісячний термін для приведення страховиками своєї діяльності у відповідність до нових вимог.

Після цієї дати за порушення вимог щодо платоспроможності Національний банк не застосовуватиме заходи впливу до страховиків у разі виконання планів відновлення діяльності та/або фінансування.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 18 грудня на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Директива Європейського Союзу Solvency II стосується насамперед розміру капіталу, який повинні мати страхові компанії, щоб зменшити ризик неплатоспроможності. Наступними кроками щодо посилення вимог до платоспроможності страховиків в Україні відповідно до цієї директиви будуть визначення порядку оцінки окремих категорій прийнятних активів та запровадження з 2027 року вимог до розрахунку капіталу платоспроможності й мінімального капіталу за базовим підходом для окремих категорій страховиків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу