НБУ назвав найбільш підроблювані долари та євро, яких потрібно остерігатись

НБУ назвав найбільш підроблювані долари та євро, яких потрібно остерігатись

Вкрай низький рівень вилучення підроблених банкнот іноземної валюти, що спостерігався у 2022-2023 роках, за підсумками 2024 року майже повернувся до рівня 2021 року.

Серед вилучених з обігу у 2024 році підроблених банкнот іноземної валюти переважали долари США – 93% від загальної кількості всіх вилучених підроблених банкнот іноземної валюти, повідомили в НБУ.

На банкноти євро торік припадало лише 7% вилучених підроблених банкнот іноземної валюти.

Найчастіше зловмисники підробляли іноземні банкноти таких номіналів:

  • 100 та 50 доларів США (90% та 9% від загальної кількості вилучених підроблених доларів США);
  • 200, 100 та 50 євро (35%, 25% та 21% від загальної кількості вилучених підроблених євро відповідно).

Для уникнення випадків отримання підробок іноземної валюти Національний банк радить ніколи не здійснювати валютно-обмінні операції «на руках», через інтернет тощо. Для цього слід звертатися виключно до ліцензованих Національним банком пунктів обміну валюти банків або небанківських фінансових установ.

Адже всі вилучені з обігу підробки іноземної валюти гарантовано відсортовуються як сумнівні за допомогою належним чином налаштованих лічильників та сортувальників банкнот (зокрема з функцією контролю ультрафіолетового, інфрачервоного та магнітного захисту). Тобто підробки не становлять загрози для банків та фінансових установ, а розраховані насамперед на неуважність та недостатність знань громадян.

Згідно з інформацією Європейського центрального банку, у країнах Європейського Союзу у 2023 році на 1 млн справжніх банкнот виявлялося приблизно 16 підроблених банкнот євро (у 2021 році – 12 підроблених банкнот євро).

В Україні, за підсумками 2024 року, на 1 млн справжніх банкнот гривні припадало близько 5,1 підроблених банкнот (у 2021 році – 7,1 підроблених банкнот).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь