У кінці 2020 року безробіття сягнуло 10% – НБУ
Національний банк погіршив оцінку рівня безробіття в Україні у минулому році з 9,4% до 9,5%.
Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за січень 2021 року.
За оцінками НБУ, враховуючи збільшення захворюваності восени та нові карантинні обмеження, у IV кварталі рівень безробіття досяг 10%.
Таким чином кожен десятий українець торік залишився без роботи.
Такі високочастотні індикатори свідчать, що попит на робочу силу знизився наприкінці року, частково через сезонність, частково через обережне ставлення фірм до найму нових працівників в очікуванні оголошених урядом планів щодо посилення карантину.
Також знизилася й пропозиція робочої сили. Й хоча повернення економічно неактивного населення до роботи спостерігалося в ІІІ кварталі, цей процес був стриманим - кількість осіб поза робочою силою була на 0,5 млн більшою, ніж торік.
Негативні очікування щодо нових хвиль пандемії та пов’язаних з ними карантинних обмежень могли стати демотивуючим чинником для пошуку роботи частиною населення, особливо в категорії осіб від 40 до 60 років.
За прогнозом НБУ, рівень безробіття у 2021 році поступово скоротиться до 8,8% (у жовтні 2020 року НБУ прогнозував 8,6%).
Водночас стрімке зростання витрат бізнесу на оплату праці гальмуватиме цей процес. Подальше пожвавлення економіки і зростання соціальних стандартів буде підтримувати зростання доходів громадян.
Номінальна зарплата цьогоріч зросте на 16,6% і на 9,3% у 2022-му. Реальна зарплата – на 8,3% і на 3,6% відповідно.
Нагадаємо, на сьогодні кількість зареєстрованих безробітних становить 477 тис. осіб, а кількість запропонованих вакансій – 43 тисяч. Таким чином на одне робоче місце претендує 11 безробітних українців.
Уряд розпочав експеримент з безкоштовного навчання зареєстрованих безробітних українців для IT-сфери.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини