НБУ покарав чотири кредитні спілки за порушення
Національний банк застосував заходи впливу до чотирьох кредитних спілок за недотримання обов’язкових нормативів та вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.
За даними НБУ, комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг ухвалив ці рішення 26 квітня.
Зокрема тимчасово припинена дія всіх діючих ліцензій КС «Гарант» і КС «Софія СВЄ».
Обидві спілки не дотримуються відразу декількох нормативів, зокрема мають від’ємне значення нормативу достатності капіталу (К2), який забезпечує запас капіталу, який здатний поглинати можливі збитки та захищати депозитні та пайові внески членів кредитної спілки.
КС «Гарант» не дотримувалася нормативів фінансової стійкості (К1), достатності капіталу (К2), кредитного ризику (К3) та вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів. Обсяг активів кредитної спілки станом на 1 січня 2021 року становив 286 тис. грн.
НБУ проаналізував звітність і встановив, що зафіксовані порушення та їх наслідки не усунуті та тривають.
КС «Софія СВЄ» не дотримувалася нормативів достатності капіталу (К2), запасу ліквідності (К5) та вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів. Обсяг активів КС станом на 1 січня 2021 року складав 2 565 тис. грн.
Нацбанк проаналізував звітність КС «Гарант» за 2020 рік і КС «Софія СВЄ» за 2020 рік та встановив, що зафіксовані порушення та їхні наслідки не усунуті та тривають.
Обидві кредитні спілки повинні до 30 червня 2021 року усунути порушення, що стали причиною для тимчасового зупинення ліцензій.
До двох кредитних спілок «Слобожанська» та «Допомога» регулятор застосував захід впливу – вимогу вжити заходів для усунення порушень до 30 червня 2021 року.
КС «Слобожанська» не дотримувалася нормативів достатності капіталу (К2), який склав 5,05%, кредитного ризику (К3), концентрації кредитних ризиків (К4) та вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів.
Звітність КС «Слобожанська» за 2020 рік свідчить, що вона продовжує порушувати нормативи, проте має позитивну тенденцію до покращення показників. Зокрема, кредитна спілка покращила показник достатності капіталу (К2), збільшивши внески до резервного капіталу. Обсяг активів КС на 1 січня 2021 року складав 8 433 тис. грн.
КС «Допомога» не дотримувалася нормативів достатності капіталу (К2), який склав 6,41%, а також вимоги щодо обмеження частки непродуктивних активів. Звітність кредитної спілки за 2020 рік свідчить, що вона продовжує їх порушувати, проте має тенденцію до покращення показників. Так КС «Допомога» покращила показник, що обмежує частку непродуктивних активів, розмістивши частку грошових коштів на депозитних рахунках у банківських установах. Обсяг активів КС «Допомога» на 1 січня 2021 року складав 998 тис. грн.
22 квітня НБУ оштрафував 5 кредитних спілок.
У 2020 році кредитні спілки виявилися найвразливішими до коронакризи через зниження платоспроможності позичальників і законодавчу заборону на нарахування штрафів за несвоєчасне обслуговування позик.
Зокрема частка прострочених на понад 90 днів кредитів за рік зросла понад удвічі, відрахування в резерви під кредитні збитки суттєво збільшилися наприкінці року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини