НБУ вдвічі збільшить е-ліміт для інвестицій фізосіб за кордон

НБУ вдвічі збільшить е-ліміт для інвестицій фізосіб за кордон

Національний банк підвищить електронний ліміт для інвестицій фізичних осіб за кордон до 100 тисяч євро.

«Ми вдвічі підвищуємо е-ліміт для інвестицій фізичних осіб за кордон - до 100 000 євро на рік», - повідомив голова правління НБУ Яків Смолій.

За його словами, рішення було прийнято сьогодні вранці на засіданні правління НБУ.

За оцінками Національного банку, чергове валютне послаблення не матиме суттєвого впливу на валютний ринок. З 7 лютого 2019 року, коли було скасовано електронні ліцензії і замість них запрацювали автоматичні е-ліміти, фізичні особи перерахували за кордон в межах таких лімітів понад 85 млн євро. Ця сума в декілька разів менша за середньоденний обсяг торгів на міжбанківському ринку.

Підвищення е-ліміту для фізичних осіб затверджено постановою Національного банку № 149. Зміни наберуть чинності 18 грудня 2019 року.

Скористатися підвищеним е-лімітом українці зможуть вже у поточному році. Ті громадяни, які вже перерахували 50 тис. євро у межах попереднього ліміту, зможуть перерахувати аналогічну суму в межах нового ліміту вже до кінця цього року.

Відповідно до Дорожньої карти валютної лібералізації, остаточне скасування е-ліміту для фізичних осіб стане можливим не раніше ухвалення та імплементації пакету законопроектів щодо протидії BEPS (Плану протидії розмивання бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування).

Раніше в НБУ заявляли, що в разі прийняття Верховною Радою закону по BEPS, правління розгляне можливість підвищення ліміту з 50 тис. до 100 тис. євро на рік. Повне скасування цього ліміту з інвестицій за кордон стане можливою після повної імплементації законів BEPS.

Нове валютне регулювання передбачало більш 20 послаблень на валютному ринку, які були введені з 7 лютого 2019 року. Серед них - скасування індивідуальних ліцензій на валютні операції, які замінила система електронних лімітів (2 млн євро на рік для юридичних осіб, 50 тис. євро на рік для фізосіб).

З дотриманням е-ліміту фізичним особам дозволяється переказувати іноземну валюту (або гривні) за кордон або на поточні рахунки нерезидентів - юридичних осіб, відкриті в Україні, для виконання власних зобов'язань перед нерезидентом за договором страхування життя; для здійснення інвестиції за кордон; розміщення коштів на власному рахунку за межами України; надання нерезиденту позики в іноземній валюті.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook.

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу