НБУ змінює вимоги до супровідних послуг з фінансового лізингу

НБУ змінює вимоги до супровідних послуг з фінансового лізингу

Національний банк виніс на обговорення нові вимоги до надавачів супровідних та допоміжних послуг на ринку фінансового лізингу.

Питання регулюватиме положення про впорядкування діяльності з надання супровідних послуг на ринку фінансового лізингу, повідомляє НБУ.

Положення зокрема передбачає встановлення вимог до надавачів супровідних та допоміжних послуг, які стосуватимуться:

• бездоганної ділової репутації, достатнього рівня знань з питань фінансового лізингу, законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та про захист персональних даних;
• проходження підготовки та підвищення рівня знань надавачів супровідних послуг шляхом проходження організованого лізингодавцем навчання з питань фінансового лізингу, законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та про захист персональних даних;
• розкриття інформації про надавачів супровідних та допоміжних послуг на вебсайтах лізингодавців;
• особливостей надання допоміжних послуг тощо.

Оновлені вимоги до надавачів супровідних та допоміжних послуг з фінансового лізингу сприятимуть залученню на ринок професійних учасників із бездоганною діловою репутацією, запровадять механізми контролю за їх діяльністю, а також спонукатимуть лізингодавців розкривати інформацію про надавачів супровідних і допоміжних послуг та умови співпраці з ними на власних вебсайтах.

НБУ приймає зауваження та пропозиції до проєкту постанови до 10 грудня 2021 року на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу