Олексій Аніпер запевняє, що необанки до нас прийшли надовго Олексій Аніпер запевняє, що необанки до нас прийшли надовго

Необанки змінюють сутність класичних банків

Традиційні банки з часом стануть ще більш цифровими, і це буде новим банківським стандартом.

У цьому впевнені учасники круглого столу «Банки-2022: яким буде наступний рік для грошового ринку», проведеного «Фінансовим клубом».

«Традиційні банки та їхня внутрішня структура будуть змінюватися. Не буде тієї чистої вертикалі, підпорядкованості. З’являються групи з управління проєктами, які діють всередині традиційного банку, як в необанку. Поява таких структур спровокувала зміни в традиційних банках, які хочуть мати майбутнє на ринку», – вважає голова наглядової ради Альфа-Банку Роман Шпек.

Генеральний менеджер SupplierPlus Олексій Аніпер запевняє, що необанки до нас прийшли надовго. «Вони з ринку нікуди не підуть. Кожен банкір розуміє, що конкуренція в найближчі п’ять років – це не конкуренція між банками в класичному розумінні, або між банками і необанками, а це конкуренція за клієнтів з їхнім власним досвідом, з їхнім досвідом у смартфоні, з їхнім досвідом в Інтернеті. Відповідно шлях змін та шлях модернізації переходу в диджитал для будь-якого з банків є елементом виживання найближчим часом», – зазначає Олексій Аніпер.

У необанків є своя велика ніша, як показала історія проєкту «Монобанк», каже перший заступник голови правління ТАСкомбанку Сергій Холод. «Необанки можуть пробувати продукти, які прямо зараз не обов’язково можуть бути застосовані, можуть спрацювати на ефекті масштабу або можуть бути згорнуті, якщо покажуть свою нежиттєздатність. Класичний банк у цьому плані інерційніший», – пояснив банкір.

«Якщо казати про класичні банки, то вони продовжують створювати сучасні і комфортні сервіси для власних клієнтів. Питання майбутнього розвитку, змагання необанків і класичних банків буде залежати від того, як класичні банки зможуть пристосовуватися до нових вимог, цифрових послуг, дистанційного обслуговування, надання повномасштабного сервісу як для клієнтів – фізичних осіб, так і для компаній», – вважає заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.

Вплив необанків у підсумку змінить сам зміст терміну «класичний банк». «Через п’ять років будемо просто говорити про оновлену модель, що це вже “класичні банки”», – каже Роман Шпек.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь