НКЦПФР пояснила причину анулювання ліцензії «Української біржі»

НКЦПФР пояснила причину анулювання ліцензії «Української біржі»

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підтвердила, що здійснила до АТ «Українська біржа» захід впливу контрольного характеру у вигляді анулювання ліцензій на провадження діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

5 червня НКЦПФР розглянула справу про порушення профільного законодавства з боку АТ «Українська біржа».

«Мова йде про порушення вимоги пункту 3 частини вісімнадцятої статті 74 закону «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки. Встановлено факт, що ліцензіат має серед власників істотної участі особу, до якої застосовано санкції відповідно до закону України «Про санкції», – зазначили в комісії.

Постанова про анулювання ліцензій набуде чинності через 30 календарних днів з дня її прийняття.

«Українська біржа» оскаржуватиме рішення НКЦПФР про позбавлення біржі ліцензії.

«Ми вже вживаємо заходів для оскарження його в судовому порядку, захищаючи права та інтереси біржі, її акціонерів, клієнтів та партнерів. Біржа продовжує працювати у штатному режимі, ситуація контрольована та наразі ніяк не впливає на якість наших послуг та безперервність діяльності», – повідомили на біржі.

«Українську біржу» позбавили ліцензії, оскільки єдиною особою, яка має істотну участь в капіталі біржі, є Тимур Турлов, проти якого ще у жовтні 2022 року указом президента Володимира Зеленського запровадили п'ятирічні санкції. Турлов через компанію Freedom Holding Corp. володіє 24,26% акцій біржі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу