США запровадили новий пакет санкцій проти росії

США запровадили новий пакет санкцій проти росії

США оголосили про розширення санкційного переліку проти рф.

В санкційний перелік були включені понад 30 фізичних осіб і понад 200 юридичних осіб з рф, білорусі та Китаю, йдеться у заяві мінфіну США.

"Казначейство США націлене на архітектуру російської фінансової системи, яка була переорієнтована на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для продовження агресії проти України", – заявили у відомстві.

США також націлилися на більш ніж десяток транснаціональних мереж, які відмивають золото для російського виробника золота, підтримують російське виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та закуповують чутливі та критичні товари, такі як матеріали для російської програми хімічної та біологічної зброї, обладнання для боротьби з БПЛА, верстати, промислове устаткування та мікроелектроніку.

"Ці дії також передбачають подальші кроки, спрямовані на обмеження майбутніх доходів росії від скрапленого природного газу", – заявили у мінфіні США.

Під обмеження потрапила Московська біржа, Національний розрахунковий депозитарій і Національний кліринговий центр, що вдарило по валютному ринку, а також Російська національна перестрахувальна компанія.

До санкційного списку потрапили Інститути РАН високих температур і сильнострумової електроніки, "Газпром інвест", страхова компанія "СОГАЗ", "РусГазДобыча", "Арктик СПГ 1" і "Арктик СПГ 3", "Нафтовий термінал "Білокам'янка"" (надає послуги з перевалки нафтопродуктів "Роснєфті" і "ЛУКОЙЛа") та судноремонтний завод Чорноморського Флоту міноборони рф.

Санкції торкнулися виробника друкованих плат "Резоніт", виробника супутників і дронів SR Space, виробника напівпровідників "Протон Імпульс", розробника і виробника БПЛА ТОВ "Безпілотні системи", "Концерн Уралвагонзавод", Кіровського заводу, Кінгісеппського машинобудівного заводу, Волгоградського суднобудівного заводу, заводу Кіровенергомаш, Муромського машинобудівного заводу.

Санкції поширюються на п’ять російських банків – "Промсвязьбанк", "Внешэкономбанк", Сбербанк Росії, "ВТБ Банк" і "ВТБ Капитал Холдинг", а також їхні закордонні представництва.

США забороняють надання послуг у сфері програмного забезпечення та IT будь-якій особі на території росії. Для реалізації цього заходу мінфін США в консультації з Держдепартаментом випустив нове визначення (E.O.) 14071, яке забороняє:

– надання будь-якій особі в РФ послуг IT-консультування та проєктування;

– послуг IT-підтримки та хмарних сервісів для програмного забезпечення для управління підприємством;

– програмного забезпечення для проєктування і виробництва.

Рішення набуде чинності 12 вересня 2024 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу