Нові санкції США зупинили в росії біржові торги доларами та євро

Нові санкції США зупинили в росії біржові торги доларами та євро

Московська біржа у середу, 12 червня, оголосила про припинення торгів доларом та євро після того, як мінфін США того ж дня вніс її до списку санкцій. Це черговий крок до меншої конвертованості рубля.

Фактично зупинено половину всіх валютних торгів на біржі.

Також під санкції потрапили Національний кліринговий центр (НКЦ) та Національний розрахунковий депозитарій (НРД), які є посередниками при торгах доларами на російському валютному ринку.

Починаючи з 13 червня «на валютному ринку та ринку дорогоцінних металів торги здійснюються за всіма інструментами, за винятком валютних пар із доларом США та євро», повідомили на Мосбіржі.

Аналогічні обмеження діятимуть і на фондовому та грошовому ринках, де зупиняються розрахунки за похідними інструментами з розрахунками у доларах США та євро.

Продавати валюту в російських банках можна буде в колишньому режимі, запевняє центробанк рф.

Тепер валютою доведеться торгувати на позабіржовому ринку — витрати будуть більшими, а волатильність вищою. Окремі банки рф вже продають долар по 200 рублів, хоча офіційний курс становив 89,02 руб./$.

Курс обміну визначатиметься не на основі торгів, а на основі договору між покупцем та продавцем.

Щоб визначати офіційні курси долара та євро до рубля, Банк Росії використовуватиме банківську звітність та дані про результати угод, що надходять від цифрових платформ позабіржових торгів.

Фізособи та юрособи зможуть, як і раніше, купувати та продавати обидві валюти через російські банки, а всі кошти в них на рахунках та вкладах «залишаються збереженими», запеваняють в центробанку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу