Новий закон про лізинг ліквідував «білі плями» на ринку

Новий закон про лізинг ліквідував «білі плями» на ринку

Про це розповіли учасники круглого столу «Чи отримає ринок лізингу друге дихання після введення в дію нового профільного закону», проведеного «Фінансовим клубом».

«Новий закон надав більший захист лізингоодержувачам. Чітко тепер прописані їхні обов’язки, права, а ми, як лізингодавці, отримали захист своїх ризиків: і на етапі укладання договору, і на етапі передачі об’єкта лізингу лізингоодержувачу. Якщо тепер договір розривається з нашої ініціативи, то ми не маємо повертати платежі», – розповіла заступниця начальника управління продуктів та продажів малого та середнього бізнесу департаменту МСБ банку «Глобус» Катерина Івасішина.

Суттєвою перевагою нового закону стала можливість укладати договори з фізособою без участі нотаріуса, а з юрсобою – договори із прив’язкою до іноземної валюти.

«Новий закон дозволяє укладати договори фінансового лізингу з фізособами, фізособами-підприємцями в ненотаріальній формі. А це є плюс як для лізингоодержувача, так і лізингодавця. Він скорочує час на укладання договорів, прибирає ще одного учасника – нотаріуса, яка посвідчує цей договір. А це зменшує собівартість послуги – для фізособ це дуже важливо», – зазначила Катерина Івасішина.

«Останні роки, коли існували проблеми із нотаріальним посвідченням договорів фінансового лізингу із фізичною особою, сильно вплинули на програми лізингонадавачів і фактично їх згорнули. І зараз ми сподіваємося, що зміни, які відбулися, і зміна ставлення суспільства до фінансового лізингу зможуть стимулювати зростання фінансового лізингу», – вважає начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов.

Новий закон позбавив ринок «білих плям». «Цей закон розставив крапки над «і». Він надав впевненості лізингоодержувачу – його права захищені, а моменти, які були не зручними для лізингодавців, також отримали свою підтримку. Головне, що закон прибрав багато білих плям», – розповів начальник управління фінансового лізингу ПУМБ Володимир Руденко.

У Банку Кредит Дніпро взагалі повідомили, що новий закон допоміг їм вийти на ринок лізингу. «Завдяки закону, ми, як банк, взагалі розпочали цей процес, оскільки раніше були певні обмеження, які не давали нам економічного сенсу розпочинати цей процес», – визнала заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Начальник управління методології регулювання окремих ринків небанківських фінансових послуг департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Олексій Онищенко схвалює новий закон. «Прогалини в законодавстві про лізинг потребували врегулювання. І цей закон позакривав багато білих плям. Але за відсутності цього закону лізинг останні 15 років після кожної кризи відновлювався. Може, не кожен лізингодавець, але ринок в цілому продовжував зростання», – сказав він.

Представник НБУ зазначив, що закон знизив загальні юридичні ризики для системи, щоб компанії могли діяти впевнено. «Ми намагалися в цьому законі закласти перспективи для розвитку, полегшення лізингу для фізосіб, полегшення питання щодо форми договору, тому що це була довга дискусія на ринку, в якій поставила крапку наша не найприємніша судова система», – пояснив він.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь