Обсяг торгівлі криптовалютами в листопаді сягнув історичного максимуму в $10 трлн

Обсяг торгівлі криптовалютами в листопаді сягнув історичного максимуму в $10 трлн

Обсяг торгівлі криптовалютами в листопаді цього року досяг $10 трлн, що стало найвищим показником, коли-небудь зафіксованим на централізованих спотових і деривативних біржах.

Про це пише Bloomberg.

Відповідно до даних, зібраних CCData, загальний обсяг торгівлі цифровими валютами минулого місяця подвоївся.

Крипторинки підскочили на тлі оптимізму щодо більш сприятливого регуляторного середовища для галузі за новообраної адміністрації США Дональда Трампа.

Місячний обсяг спотових торгів на централізованих біржах зріс на 128%, до $3,43 трлн, що є другим найбільшим показником з травня 2021 року. Обсяг деривативів зріс на 89% до $6,99 трлн, перевищивши попередній історичний максимум у березні.

Втім, ці цифри не включають обсяги з платформ децентралізованого фінансування.

Як повідомлялося, криптовалюта Bitcoin у ніч проти 5 грудня досягла історичного максимуму, його вартість перевищила $100 тис. під час торгів на біржах.

Нагадаємо, курс біткоїна зростав із наближенням американських президентських виборів. Трамп підтримав криптобізнес у своїй передвиборчій кампанії та зробив криптовалюту її частиною – в одному з роликів він пригощав виборців бургерами, за які платив криптовалютою.

Іншим важливим фактором, який вплинув на ціну, стало також схвалення біткоїн-ETF у січні. Комісія з цінних паперів США дозволила запуск 10 інструментів, що дозволяють легко купувати акції, які відстежують ціну біткоїна. З того часу в цю сферу надійшло понад $20 млрд інвестицій.

На початку вересня повідомлялося, що Національний банк України має намір реагувати на поширення розрахунків у криптовалюті, щоб вони не створювали ризиків для статусу гривні.

У квітні 2024 року у Нацбанку заявляли, що Україна як кандидат в члени Євросоюзу має запровадити європейські норми щодо регулювання ринків криптоактивів. Йдеться про схвалені Європарламентом у квітні 2023 року загальні правила ЄС щодо відстеження передачі криптоактивів, запобіганню відмиванню грошей, а також нагляду та захисту клієнтів Markets in Crypto assets (MiCА).

Ключові положення регламенту охоплюють прозорість, розкриття інформації, авторизацію та контроль транзакцій. Споживачі будуть краще інформовані про ризики, витрати та збори, пов'язані з їхніми операціями. Крім того, нова правова база підтримуватиме цілісність ринку та фінансову стабільність, регулюючи публічні пропозиції криптоактивів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь