Фонд гарантування ліквідував ще два банки
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб завершив ліквідацію ПАТ «Омега Банк» і ПАТ КБ «Промекономбанк».
18 листопада до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесені записи про реєстрацію припинення цих банків як юридичних осіб, повідомляє ФГВФО.
«Ліквідація банку вважається завершеною, а сам банк ліквідованим», - йдеться у повідомленнях.
У Фонді також нагадують, що на базі збанкрутілого Омега Банку було створено перехідний банк, який був проданий. У перехідний банк були передані всі активи банку і майже всі зобов'язання на аналогічну суму.
Омега Банк був віднесений до категорії проблемних 30 січня 2015 року. Рішення було прийнято Національним банком на підставі факту вчинення банком ризикової діяльності.
2 березня 2015 року банк був визнаний неплатоспроможним. Підставою для такого рішення НБУ стало зменшення регулятивного капіталу банку до рівня, нижче однієї третини мінімально встановленого рівня, і який складав -28,2 млн грн при мінімальному значенні 120 млн грн.
Рішення про ліквідацію Омега Банку НБУ прийняв за пропозицією ФГВФО 6 липня 2015 року.
Омега Банк був створений в 1991 році під назвою «Інтелект». У 1996-му його придбали засновники ПриватБанку і він змінив назву на «Київ-Приват». У 2001 році банк викупила страхова група «ТАС» Сергія Тігіпка, і установа стала ТАС-Коммерцбанком.
У 2007 році шведський Swedbank купив 100% ТАС-Комерцбанку і ТАС-Інвестбанку у Сергія Тігіпка за $735 млн. Установи були об'єднані у Сведбанк. У 2013-му інвестор покинув Україну і продав «дочку» Миколі Лагуну, який перейменував її в Омега Банк.
У 2015 році регулятивний капітал Омега Банку став збитковим, власник не підтримав його, тому установа збанкрутувала.
Екс-власник Микола Лагун подав апеляцію, яку в травні 2019 року Верховний Суд визнав безпідставною.
21 травня 2014 році Нацбанк вивів з ринку Промекономбанк.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини