![ОВДП стали для українців інструментом управління ліквідністю](/media/k2/items/cache/94ecc0143c7af58699ab739a6510cb8e_M.jpg)
ОВДП стали для українців інструментом управління ліквідністю
Якщо на початку російського вторгнення купівля ОВДП сприймалася виключно як моральна підтримка ЗСУ, то зараз це зручний і дохідний інструмент управління власними заощадженнями.
Про це розповіли експерти під час круглого столу «Фінансовий та валютний ринок України у 2024 році: прогнози та перспективи», проведеного «Фінансовим клубом».
«В 2022 році ОВДП були більше соціальною функцією підтримки армії, але наразі ми спостерігаємо в моделі поведінки клієнтів, що це вже інструмент для заощаджень і активного управління своєю ліквідністю», – заявила директорка з ринків капіталу Сенс Банку Тетяна Попович.
За її словами, цьому сприяла і держава з впровадженням продажу ОВДП через застосунок «Дія», і підвищення фінансової грамотності населення, яке звикло лише до депозитів. «Але основний чинник – це прихід на ринок банків і компаній з торгівлею ОВДП через застосунок. Це дійсно швидко – у застосунку відкрити і вкласти гроші на допомогу ЗСУ», – переконана вона.
Уряд міг би активніше просувати ОВДП. «Кошти, які є в громадян та підприємств, можуть бути використані як ресурси для опору ворогу, – вважає виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. – І для фінансування оборонки можна набагато активніше використовувати заощадження, які є і в юросіб». Навіть компанії із західним капіталом могли б більше купувати ОВДП.
«Ми залишаємося достатньо оптимістичними щодо ринку внутрішніх залучень, оскільки для державного бюджету це значне покриття дефіциту. І як показала минула практика, це достатньо надійне джерело за умови підтримки макроекономічної стабільності, а ми її продовжимо підтримувати», – запевняє директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.
Тетяна Попович наголошує, що ОВДП – це ліквідний інструмент. «Їх можна швидко продати, не тільки підкредитуватися. І це дійсно сприяло зростанню портфеля в 2023 році. Сподіваюся, що він буде тільки зростати і в майбутні роки», – зазначила вона.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
![Плануємо посилювати позиції на ринку автокредитування - керівник проєктів ОТП БАНК](/media/k2/items/cache/b4d080303aaf5dca6f1edf8e4860675d_S.jpg)
![Попит на преміальні автомобілі зріс попри війну](/media/k2/items/cache/9d723190f85f58b48ed1c1ef81b7375f_S.jpg)
![Бізнес не купує нові автомобілі, побоюючись їх вилучення військовими](/media/k2/items/cache/ef7192aec5c215597aeeb3811c799771_S.jpg)
![На ринок фінансування автопродажів виходять нові гравці](/media/k2/items/cache/8cc2886b6e78e32fb77e4cb91178904e_S.jpg)
![Круглий стіл: «Нормативні зміни у страхуванні: які новації очікують на споживачів?»](/media/k2/items/cache/3d377c978b6809e665bd33b7f9ace5c9_S.jpg)
ТОП-новости