Парламент змінив процедуру ліквідації банків
Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків.
За відповідний законопроєкт №4546 з необхідними техніко-юридичними правками у другому читанні та цілому проголосували 256 депутатів.
Метою законопроєкту є ефективне проведення заходів щодо виведення банку з ринку шляхом удосконалення механізмів збереження активів банку, запобігання втрати їхнього майна, можливість «мирових» угод та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів збанкрутілих банків.
Законопроєкт також дозволить Фонду гарантування бути більш дієвим щодо повернення активів банків, що перебувають у стані ліквідації.
Документ зокрема визначає правові підстави для відшкодування шкоди (збитків) особою, якою заподіяно шкоду банку та кредиторам банку, а також особою, яка внаслідок таких дій отримала майнову вигоду.
Передбачається врегулювати зокрема такі питання:
- удосконалення процедур та переліку підстав для виявлення нікчемних правочинів;
- уточнення деяких питань нормативно-правового регулювання порядку проведення ліквідаційної процедури;
- удосконалення механізму правового захисту працівників Фонду та членів його адміністративної ради;
- врегулювання питання роботи Фонду із забезпеченими кредиторами банків, які виводяться з ринку;
- уточнення питань щодо сплати судового збору та плати за проведення державної реєстрації.
Документ також пропонує запровадити положення, що дозволить ФГВФО ініціювати цивільні, адміністративні, кримінальні чи арбітражні провадження про стягнення шкоди (збитків), заподіяної банку внаслідок націоналізації, експропріації майна, реквізиції, руйнування, шкоди або знецінення майна банку внаслідок воєнних дій, збройних конфліктів, громадських заворушень.
На сьогодні сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків сягає 230 млрд грн, із яких близько 70 млрд грн – вимоги ФГВФО.
У травні парламент схвалив цей законопроєкт за основу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини