PayPal не прийде в Україну при скороченні торгових комісій
В Нацбанку пояснили, як підтримана групою депутатів ініціатива ритейлових мереж обмежити на законодавчому рівні еквайрингову комісію та ставки інтерчейнджу вплинуть на прихід нових гравців в Україну.
«Є ризик того, що якщо законодавчо буде обмежена еквайрингова комісія, тема приходу PayPal в Україну закриється назавжди. Бо тоді PayPal працювати в Україні просто не буде сенсу», – повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан.
Про це йшлося під час круглого столу «Ринкова ставка інтерчейндж як альтернатива державному регулюванню», проведеного «Фінансовим клубом».
«Останніми роками в Україні часто запитують, коли вже запрацює PayPal. Не будемо коментувати, чому PayPal досі не прийшов в Україну, але ж треба розуміти, що PayPal – це не просто гаманці електронних грошей в доларах США. PayPal – це бізнес, в тому числі еквайринговий», – пояснює пан Шабан.
І цей бізнес працює за ставками, які вище, ніж ті, які пропонують українські депутати.
«Подивимося на тарифи, які є в PayPal, в тому числі в Європі, де регулюється інтерчейндж. Для бізнесу з оборотом до 2 тис. євро плата за транзакцію складає 2,49% плюс фіксована комісія 0,35 євро тощо. Коли ми говоримо про еквайринг, то це не тільки термінали «на землі». Еквайринг – це технології, програмне забезпечення, які постійно мають розвиватися, модернізуватися. І він потребує грошей», – пояснив топменеджер НБУ.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини