Підвищення облікової ставки НБУ до 7,5% було одностайним

Підвищення облікової ставки НБУ до 7,5% було одностайним

Усі десять членів комітету з монетарної політики Національного банку (КМП) одностайно підтримали підвищення облікової ставки до 7,5%.

Про це зазначено у підсумках дискусії членів КМП щодо рівня облікової ставки 14 квітня.

В НБУ вважають підвищення облікової ставки необхідним для поступового сповільнення інфляції та повернення її до цілі 5% у першому півріччі 2022 року.

«Учасники дискусії погодилися, що вища, ніж очікувалося, прогнозна траєкторія інфляції, завищені інфляційні очікування, а також посилення інфляційних ризиків на горизонті монетарної політики вимагають рішучішої реакції Національного банку. Підвищення облікової ставки понад січневий прогноз стане чітким сигналом ринку про намір Національного банку повернути інфляцію до цілі 5%», – зазначено у підсумках.

В березні індекс споживчих цін сягнув 8,5% р/р і значно перевищив січневий прогноз Національного банку (7,6% р/р).

Читайте: Через високу інфляцію НБУ підняв облікову ставку до 7,5%

Декілька членів КМП зазначили, що тимчасові шоки, пов'язані з подорожчанням палива та продуктів харчування, значною мірою вже реалізувалися, тож їх вплив поступово слабшатиме. Водночас рішучіше підвищення облікової ставки сприятиме послабленню фундаментального інфляційного тиску.

«Поточне підвищення ключової ставки посилить імпульс трансмісії за процентним каналом, який спершу позначиться на міжбанківських ставках та ставках за корпоративними депозитами банків, а з середини року – на дохідності депозитів для населення. Це вплине на переорієнтацію частини споживчого попиту на користь депозитів у банках та, відповідно, стримуватиме його тиск на інфляцію», – зазначено у підсумках.

На думку іншого учасника дискусії, крім процентного каналу монетарної трансмісії, важливий вплив мають валютний канал та канал очікувань.

Ще один учасник дискусії наголосив, що, попри підвищення облікової ставки, монетарна політика НБУ залишається м'якою. З урахуванням підвищених інфляційних очікувань рівень нейтральної облікової ставки наразі дорівнює 9-9,5%.

Тому, якщо ситуація розвиватиметься за базовим сценарієм макропрогнозу, перехід НБУ до нейтральної монетарної політики відбудеться лише наприкінці 2021 – на початку 2022 року.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь