Половина українців вірить в подарунки від онлайн-шахраїв

Половина українців вірить в подарунки від онлайн-шахраїв

68% українців не впевнені, що здатні розпізнати онлайн-шахрайство, а кожен другий українець може відкрити гіперпосилання із обіцянкою подарунка.

Про це йдеться в дослідженні Visa Stay Secure, яке провела компанія Visa в партнерстві з Wakefield Research в 17 країнах регіону Центральної і Східної Європи, Близького Сходу та Африки (CEMEA), де було опитано 5800 осіб віком від 18 років.

Результати дослідження оприлюднила старша директорка, голова з управління ризиками Visa в Україні, Грузії, країнах СНД та Південно-Східної Європи Лариса Макарова під час круглого столу «Фінансове онлайн-шахрайство та боротьба з ним: від боротьби з соціальною інженерією до використання технологій забезпечення захищених платежів», проведеного «Фінансовим клубом».

«Метою було дослідити слабкі місця в поведінці тримачів карток. Обізнаність українців виявилася на дуже високому рівні: 85% опитаних відносять повідомлення з вимогою перевстановити пароль до трійки найбільш підозрілих. Якщо ми порівнюємо з усім регіоном CEMEA, то там це 69% опитаних респондентів. Але при цьому 68% українців не впевнені, що здатні розпізнати шахрайство», – розповіла Лариса Макарова.

На сьогодні найслабшою ланкою є саме споживачі. «Ми можемо розвивати технології, розвивати досвід тримачів карток, але якщо споживачі не роблять певних кроків до вдосконалення своєї фінансової грамотності, то, на жаль, 50% клієнтів виберуть клікнути на посилання з безкоштовним подарунком «Вас обрали! Вас очікує подарунок!» – зазначила Лариса Макарова.

45% опитаних купилися б на повідомленням, що наголошує на терміновості. «Є повідомлення, які наголошують на терміновості – «Купіть прямо зараз!», «Тисніть прямо зараз на це повідомлення!», і споживачі з високою ймовірністю перейшли б за таким шахрайським посиланням», – пояснює експертка.

А 35% опитаних українців відгукнулися б на прохання виконати певні дії. «Зокрема відповісти на лист від нібито фінансових установ або правоохоронних органів», – навела приклад Лариса Макарова.

«Але серед респондентів є й ті, які здатні відрізнити шахрайство від справжніх повідомлень. 40% респондентів перевіряють правильність написання слів у шахрайських чи фішингових повідомленнях, які, зазвичай, передують соціальній інженерії. 43% шукають в листі назву або логотип компанії, а 49% переконаються, що лист надіслано з правильної електронної адреси», – зазначила Лариса Макарова.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу