Правоохоронцям полегшили розкриття банківської таємниці
Національний банк змінив порядок розкриття банківської таємниці.
НБУ привів регламент у відповідність до закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів", який був ухвалений Верховною Радою 31 жовтня 2019 року.
Цей закон вніс зміни, зокрема, в статтю 62 закону "Про банки і банківську діяльність", що передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.
Державні органи, визначені в пунктах 3, 3-1 та 3-2 частини першої цієї ст.62 можуть отримати на письмовий запит без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки відкриті в інших банках.
З цією метою Національний банк упорядкував норми Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Національного банку від 14.07.2006 № 267.
Відповідні зміни затверджені постановою Національного банку №13 від 31 січня 2020 року, яка набула чинності 4 лютого.
В пункті 3 зазначено, що органи прокуратури України, Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань, Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Антимонопольний комітет України можуть на письмову вимогу отримувати інформацію стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу.
В пункті 3-1. дозволяється органам прокуратури України, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України у справах щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості в межах їх компетенції на їх письмову вимогу отримувати дані щодо операцій за рахунками конкретної юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів.
В пункті 3-2 Національному антикорупційному бюро України в межах його компетенції, у тому числі у справах щодо виявлення необґрунтованих активів та збору доказів їх необґрунтованості, на його письмову вимогу дозволяється отримувати дані щодо рахунків, вкладів, правочинів, операцій за рахунками або без відкриття рахунків конкретної юридичної особи, фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи за конкретний проміжок часу із зазначенням контрагентів.
Пункт 3 останній раз змінювався ще в 2015 році, а пункти 3-1 і 3-2 були додані саме 31 жовтня 2019 року.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини