Продаж акцій Saudi Aramco може принести рекордні $11,2 млрд

Продаж акцій Saudi Aramco може принести рекордні $11,2 млрд

Мегапропозиція акцій Saudi Aramco має залучити щонайменше $11,2 млрд, що стане найбільшою угодою такого роду у світі за останні три роки, яка допоможе профінансувати багатотрильйонні зусилля уряду з трансформації економіки королівства.

Про це пише Bloomberg, передає видання Mind.ua.

Очікується, що уряд продасть майже 1,55 мільярда акцій по 27,25 саудівських ріалів ($7,27) за штуку, повідомили люди, знайомі з цим питанням, які попросили не називати їхніх імен, оскільки ця інформація ще не є публічною. Це 6% знижка до останнього закриття торгів перед оголошенням про угоду, коли ціна становила 29 ріалів.

Хоча це нижня половина запропонованого діапазону від 26,70 ріалів до 29 ріалів, акції Aramco торгуються нижче верхньої межі з моменту оголошення про угоду в неділю. У четвер вони закрилися на рівні 28,30 ріалів після того, як за кілька днів до пропозиції впали до найнижчого рівня за останній рік.

Вторинне розміщення акцій є рідкісним явищем в регіоні. Попередні угоди включають Saudi Telecom Co. і Tadawul Group Holding, яка управляє фондовою біржею Ер-Ріяда – обидві угоди були укладені з дисконтом приблизно в 10%.

Саудівська Аравія мала попит на всі акції вже через кілька годин після відкриття торгів у неділю, і угода привернула значний інтерес з боку іноземних інвесторів, повідомило в четвер агентство Bloomberg News. За словами людей, знайомих з ситуацією, не відразу було зрозуміло, скільки саме попиту надійшло з-за кордону, але ці інвестори подали достатньо заявок, щоб більш ніж повністю покрити пропозицію.

Це поворот у порівнянні з первинним публічним розміщенням акцій фірми у 2019 році, коли глобальні фонди в основному залишалися осторонь, і уряд покладався на місцевих інвесторів. Це привернуло увагу до іноземної участі в нинішньому продажі, навіть незважаючи на те, що перспективи нафтового ринку погіршуються на тлі сильного занепокоєння з приводу попиту та пропозиції в Китаї.

Цього разу головною причиною продажу є найбільші у світі річні дивіденди Aramco у розмірі 124 мільярди доларів. Представник Aramco не одразу відповів на прохання прокоментувати ціну, про яку раніше повідомляв Wall Street Journal, однак акції компанії є дорогими порівняно з великими західними нафтовими компаніями. Компанія заявила, що остаточна ціна буде оголошена в п'ятницю.

Уряд Саудівської Аравії продає акції державного нафтового гіганта, щоб зібрати кошти для реалізації амбітних планів спадкоємного принца Мухаммеда бін Салмана з реконструкції економіки країни.

За даними Міжнародного валютного фонду, масштабні плани витрат означають, що уряд потребує нафти за ціною близько 100 доларів за барель. Навіть коли нафта цього року торгується на рівні 83 доларів за барель, компанія виплачує величезні дивіденди, допомагаючи уряду і підвищуючи привабливість акцій для інвесторів.

Ціни на нафту, які не наближалися до цих рівнів з кінця 2022 року, в останні дні впали до рівня нижче 80 доларів. Організація країн-експортерів нафти та її союзники раніше цього місяця домовилися продовжити деякі скорочення поставок до 2025 року, але також заклали основу для поступового повернення деяких добровільних скорочень, починаючи з жовтня.

Уряд Саудівської Аравії володіє близько 82% акцій Aramco, а Державний інвестиційний фонд – ще 16%. Королівство залишиться основним акціонером і після розміщення акцій.

Згідно з попередньою заявою, SNB Capital є провідним менеджером з продажу акцій. Він також виступає спільним глобальним координатором разом з Citigroup Inc., Goldman Sachs Group Inc., HSBC Holdings Plc, JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp. і Morgan Stanley. M. Klein & Co. та Moelis & Co. є незалежними фінансовими консультантами з питань розміщення, йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Nvidia обходить Aramco і стає третьою за вартістю компанією у світі.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу