Продаж ПриватБанку відклали до кінця війни
Приватизація ПриватБанку, яка була запланована на 2024-2025 роки, відкладається мінімум до завершення війни. Зараз у найбільшого державного банку інші пріоритети.
«В 2024 році ми планували приватизувати ПриватБанк, але ці плани змінилися з 24 лютого 2022-го. І ми зараз не лише намагаємося вижити, а й намагаємося зайняти активну позицію у підтримці наших клієнтів», – заявив голова правління ПриватБанку Герхард Бьош, відповідаючи на питання FinClub.
Водночас, керівник ПриватБанку заявив, що установа буде готова до продажу, коли «прийде час». «Ми є ключовим гравцем в багатьох сегментах і ми націлені на подальше збільшення і поліпшення ефективності, зокрема для того, щоб підготувати банк до потенційної приватизації. Але зараз ці часові рамки ще не визначені. Отже ми будемо готові до того моменту, коли буде натиснута «зелена кнопка» і буде даний старт цьому процесу», – сказав Герхард Бьош.
Зазначимо, що у жовтні 2022 року Герхард Бьош вперше повідомив про поновлення підготовки до приватизації.
Представник власника – Мінфін – сьогодні заперечив можливість приватизації держбанку, поки в Україні триває війна.
«Я не бачу передумов, щоб зараз говорити про приватизацію банку. Банк прибутковий, приносить акціонеру дивіденди. Я не бачу черги покупців на банки прямо зараз», – заявив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Мінфін не готовий продавати прибутковий банк, який сплачує значні дивіденди. В 2022 році ПриватБанк хоч і скоротив чистий прибуток майже на 5 млрд грн, але отримав значні 30,2 млрд грн. 80% з цієї суми, а саме 24,16 млрд грн, буде спрямовано до державного бюджету у вигляді дивідендів. Можливо вже «до кінця травня», уточнили в банку. На початку 2023 року ПриватБанк залишався прибутковим.
Але ПриватБанк все одно готується до зміни власника в майбутньому. «Звичайно, банк повинен робити все для того, щоб покращити свій фінансовий результат та корпоративну культуру і бути готовим до продажу. Але зараз стратегія змінилася: стратегії (які передбачали продаж банків. – Ред.) призупинені в усіх державних банках і є одна стратегія – на підтримку українців, на підтримку бізнесу, разом із державою. Давайте виграєм війну, а тоді будемо говорити про конкретні терміни приватизації банку», – сказав Юрій Драганчук.
Ще за два місяців до повномасштабного вторгнення росії в НБУ вважали можливою приватизацію держбанків до 2025 року.
ПриватБанк можуть купити іноземні гравці. «Ми віримо, що приватизація ПриватБанку, який утримує 20% українського банківського ринку, зацікавить найпрестижніших міжнародних інвесторів, в тому числі з США та ЄС», – зазначав в квітні 2021 року чинний на той момент голова НБУ Кирило Шевченко.
В лютому 2018 року уряд оновив стратегію розвитку державних банків. В ній зазначалося, що в середині 2022-го Україна мала б продати 100% акцій ПриватБанку міжнародному інвестору. Але у вересні 2020 року уряд знову змінив стратегію. В ній зазначалося, що до кінця 2025 року «держава має на меті вийти з капіталу ПриватБанку», який «докладає зусиль та робить особливий акцент на важливості повернення коштів ексвласників».
Про те, як ПриватБанк хотіли розділити на дві установи, читайте в статті «Влада розтягує прощання з державними банками».
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини