Програма «5-7-9%» стала головним рушієм агрокредитування

Програма «5-7-9%» стала головним рушієм агрокредитування

Найпопулярнішим кредитним продуктом банків для агровиробників стали кредити за державною програмою «5-7-9%».

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Ринок агрокредитування: підсумки сезону та перспективи на 2022 рік», проведеного «Фінансовим клубом».

«Оцінюючи популярність продуктів для аграріїв, можна сказати, що «5-7-9%» лідирує в структурі виданих кредитів. Другий за популярністю у нас продукт для аграріїв – це партнерські довгострокові програми на купівлю устаткування, транспорту, техніки», – розповіла директорка департаменту мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Наталя Буткова-Вітвіцька. Таких партнерів вже більше 250.

Програма «5-7-9%» допомогла збільшити портфель банку. «Обсяг фінансування аграріїв Ощадбанком за дев’ять місяців цього року в півтора раза більше, ніж за весь попередній рік. Сума виданих кредитів складає 3,5 млрд грн проти 2 млрд минулого року. За оцінками експертів, наша частка ринку кредитування агросектору становить 11%. Ми посідаємо друге або третє місце», – зазначила вона.

«Найбільш затребуваним продуктом у нас залишається програма «5-7-9%». Вона, звичайно, була розрахована не тільки на підтримку агровиробників. Але на поточний момент це основний продукт, який запитують аграрії при зверненні до нас, – повідомив керівник управління розвитку агробізнесу Банку Альянс Андрій Дальчанін. – Програма «5-7-9%» – це драйвер, на якому агропідприємства роблять акцент».

Керівник розвитку продажів агронапрямку ПУМБ Володимир Онищук каже, що їхній поточний портфель агрокредитів малому бізнесу вже зріс до 2,2 млрд грн. «Рік ми починали з 1,3 млрд грн. Десь на 70% зросли. Що стимулювало зростання? Драйвером кредитування цього сезону виступила програма «5-7-9%». Якщо брати портфель 2,2 млрд малого бізнесу, то практично 89% – це кредити «5-7-9%». Це й старі, які були рефінансовані, і нова оборотка, яка вибиралася на новий сезон, і інвестиційні кредити на купівлю техніки», – розповів банкір.

«За програмою «5-7-9%» питома вага у прирості склала десь 20% від нашого загального зростання за цей сезон», – сказала заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

Її установа зробила ставку на інші інструменти збільшення портфеля. «За цей сезон ми збільшили свій кредитний портфель в аграрному секторі майже удвічі. В першу чергу ми почали працювати активно в двох нових регіонах. По-друге, ми бачимо збільшення потреби аграріїв у фінансуванні обігових коштів у зв’язку із зростанням цін на витратні матеріали. Також стимулювали зростання портфеля програми, аналогічні «5-7-9%», інші компенсаційні програми від уряду. Ми є учасником меморандуму за всіма програмами компенсації», – розповіла Тетяна Поплавська.

«У нас зростання на 25% в порівнянні з минулим роком», – додав директор департаменту по роботі з VIP-клієнтами агропромислового комплексу ТАСкомбанку Іван Данілов.

Володимир Онищук зазначив, що програма «5-7-9%» стимулювала розвиток кредитування не лише аграрної сфери. «Якщо торік концентрація аграріїв в портфелі малого бізнесу була близько 45%, то на сьогодні вона 33%. Темпи кредитування неаграрної сфери ще більші, ніж аграрної. Для нас це плюс, тому що є певна деконцентрація ризиків», – наголосив Володимир Онищук.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь