ПриватБанк завдяки ЄБРР прокредитує на 400 млн євро

ПриватБанк завдяки ЄБРР прокредитує на 400 млн євро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом з ПриватБанком розпочали роботу над новою угодою про розподіл ризиків.

Угода передбачатиме, що ЄБРР покриватиме до 50% кредитного ризику ПриватБанку за кожним кредитом у рамках портфелю нових виданих кредитів приватним позичальникам на загальну суму 400 млн євро.

Відповідний лист про наміри підписали віцепрезидент ЄБРР Маттео Патроне та голова правління ПриватБанку Герхард Бьош.

Ліміт портфельного механізму розподілу ризиків з боку ЄБРР буде встановлено на рівні 140 млн євро.

Отримане фінансування за цим інструментом дозволить ПриватБанку збільшити можливості щодо кредитної підтримки українських компаній та розширити фінансування проектів, які сприяють виробництву харчових продуктів, енергоефективності та виробленню енергії в країні, що має вирішальне значення для продовольчій та енергетичній безпеці України.

«Завдяки гарантіям ЄБРР банківські кредити стають більш доступними малому та середньому бізнесу, який працює на відновлення та розвиток виробництва, особливо в критично важливих під час війни секторах економіки, таких як агропереробка та енергетика», – заявив голова правління ПриватБанку Герхард Бьош.

ЄБРР розпочав стратегічне співробітництво з ПриватБанком у 2023 році у рамках програми «Гарантії стійкості та забезпечення джерел засобів для існування», за якою банкам-партнерам в Україні надаються гарантії для покриття ризиків за новими кредитами.

Гарантійна угода, що була підписана з ПриватБанком минулого року, покриває ризики за новими кредитами на загальну суму 240 млн євро для приватних, переважно мікро-, малих або середніх підприємств, які працюють у секторі агробізнесу чи інших критично важливих галузях.

ЄБРР, який є найбільшим інвестиційним інвестором в Україні, значно збільшив обсяги фінансування української економіки після початку російського вторгнення і за перші два роки війни інвестував у неї 4 млрд євро.

Нещодавно ухвалене керуючими ЄБРР збільшення капіталу на 4 млрд євро дозволить банку продовжувати інвестиції на цьому рівні під час війни з можливістю подальшого збільшення обсягів на етапі відновлення.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу