Сонячні панелі врятують малий бізнес від енергетичної залежності

Сонячні панелі врятують малий бізнес від енергетичної залежності

Сонячна енергія є найбільш ефективним способом, окрім дизельних генераторів, забезпечити малий бізнес власною електроенергією.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Енергонезалежність під час війни: як забезпечити безперебійну роботу бізнесу», проведеного «Фінансовим клубом».

«Сонячні батареї – це рішення для середнього і малого бізнесу, для фізосіб. Це не просто встановлення сонячних панелей. Це комплекс – і накопичувачі, і інвертори, це готове рішення під ключ, яке ми разом із партнерами готові реалізовувати і фінансувати, – каже перша заступниця голови правління банку «Глобус» Олена Дмітрієва. – Для невеликого бізнесу більше альтернативи немає».

Але потрібно враховувати всі нюанси. «У нас була цікава історія, коли ОСББ встановило сонячні панелі, але зрозуміло, що без акумуляторів, без накопичувачів, це марно», – зазначила Олена Дмітрієва.

«Найбільша кількість проєктів у нас саме по сонячним панелям – більше ста. Середній чек таких проєктів – 2 млн грн», – зазначив керівник проєктів – заступник директора департаменту продажів мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанку Денис Самчук.

Начальник управління корпоративних продажів ОТП Банку Валерій Терно попереджає, що прості рішення у вигляді сонячних панелей можуть забезпечити лише незначне споживання енергії. «Сонячні панелі – це найбільш простий механізм для встановлення і швидкого забезпечення хоча б світлом. Але є багато обмежень. Це і сонячні години, і моменти пікових навантажень, і наявність площ, на яких їх можна розмістити, і інфраструктура для накопичення електроенергії», – зазначив Валерій Терно

В Україні багато підрядників, які встановлюють сонячні панелі, каже директор департаменту сталого розвитку Укргазбанку Олексій Савін. «У нас десь 60% запитів були на сонячні панелі, гібридні сонячні панелі (із гібридним інвертором), системи накопичення. Це були як відносно невеликі кейси по 30-50 кіловат, так і кейси до 1 мегавата», – розповів він.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу