Законопроєкт для націоналізації Сенс Банку ухвалено в першому читанні

Законопроєкт для націоналізації Сенс Банку ухвалено в першому читанні

Парламент схвалив за основу законопроєкт № 9107-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури виведення з ринку банку в умовах воєнного стану.

Про це повідомив перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Законопроєкт дозволяє НБУ виводити з ринку банки підсанкційних власників з подальшою їх націоналізацієї урядом.

"Проти прийняття в цілому виступила одна фракція", - зазначив Железняк.

Законопроєкт надасть Нацбанку повноваження за певних обставин, пов’язаних із застосуванням санкцій до банку та/або власників істотної участі у банку, ухвалювати рішення про:

– заборону підсакційній особі (фізичній та/або юридичній особі) набувати або збільшувати істотну участь в банку;

– відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (що не визначений системно важливим) або про виведення з ринку системно важливого банку (націоналізація).

Запроваджується можливість виведення системно важливого банку з ринку за відсутності у нього ознак неплатоспроможності – у разі застосування до банку або власника істотної участі у ньому блокуючих санкції.

Цей закон спрямований на Сенс Банк, контрольний пакет акцій якого контролюється підсанкційними росіянами Андрієм Косоговим, Михайлом Фрідманом та Пьотром Авеном.

Водночас закріплюється норма, якою передбачена можливість відшкодування особам збитків, яких вони зазнали внаслідок ліквідації банку або виведення з ринку системно важливого банку, виключно за рахунок коштів держави-агресора.

Національний банк визнав небездоганною ділову репутацію власників істотної участі в АТ “Сенс Банк” – ABH Holdings S.A. та ABH Ukraine Limited.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу