Рада ухвалила держбюджет-2025 у першому читанні
Верховна Рада ухвалила висновки та пропозиції до законопроєкту "Про державний бюджет України на 2025 рік", що означає ухвалення закону у першому читанні.
Відповідну постанову №12000/П на засіданні у четвер підтримали 247 нардепів.
Доходи загального фонду держбюджету (без грантів та міжбюджетних трансфертів) заплановані у сумі 2 трлн 7 млрд грн, що на 411 млрд грн більше ніж цього року.
Видатки загального фонду держбюджету плануються в обсязі 3 трлн 644 млрд грн, що більше показника цього року на 535 млрд грн.
Загальний ресурс на національну безпеку та оборону у 2025 році – 2 трлн 223 млрд грн (близько 26% ВВП), що на 530 млрд грн більше плану цього року та на 46 млрд грн більше плану 2024 року з урахуванням змін до держбюджету.
При підготовці документу до першого читання народними депутатами, фракціями, групами та комітетами Верховної Ради було надано 2099 пропозицій до проєкту держбюджету-2025, уточнив Мінфін.
"Прийняли в цілому бюджетні висновки. Жодної правки окрім правки по зарплатам прокурорів не змінили", – повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Напередодні Верховна Рада підтримала відхилену бюджетним комітетом правку, яка скасовує збільшення видатків на виплату зарплат працівникам прокуратури на 3 млрд грн або на 37%.
Окрім того, комітет з питань бюджету підтримав низку інших поправок до законопроєкту:
- усі джерела наповнення Дорожнього фонду (43,2 млрд грн в наступному році) спрямувати в загальний фонд бюджету – на першочергові потреби, насамперед, потреби національної безпеки та оборони;
- щонайменше 2 мдрд грн спрямувати на гуманітарне розмінування;
- виключити пропозицію перевести рахунки лікарень до Держказначейства;
- запровадити гредову систему оплати праці для апарату Верховної Ради з 1 квітня 2025 року;
- обмежити виплату пенсій "чорнобильцям" та доплат непрацюючим пенсіонерам у зоні відселення: їх отримуватимуть лише ті, хто жив в зоні відчуження з 1986 по 1993 рік. Це дозволить зменшити виплати на 15 млрд грн;
- переглянути ідею запровадження у 2025 році преміювання суддів місцевих судів і відповідно переглянути видатки на їх забезпечення;
- розглянути можливість виділення фінансування (4,8 млрд грн) на нові пасажирські вагони;
- розглянути можливість спрямувати 4% ПДФО до бюджетів до ОТГ і одночасно відмовитись від субвенції з державного бюджету обласним бюджетам на компенсацію різниці в тарифах на комунальні послуги;
- визначитися щодо доцільності перерахування до державного бюджету реверсної дотації з місцевих бюджетів, тобто залишити 12,9 млрд грн бюджетам місцевого самоврядування;
- спрямування у 2025 році залишків за освітньою субвенцією до спецфонду Міносвіти з подальшим розподілом за рішенням уряду з урахуванням цільового призначення та на реалізацію заходів у сфері освіти;
- розподілу видатків на реалізацію публічних інвестиційних проєктів.
Верховна Рада почала розгляд законопроєкту "Про державний бюджет України на 2025 рік" 20 вересня: до 1 жовтня депутати могли подавати свої поправки та пропозиції, а перше голосування за документ із їх урахуванням мало відбутися до 20 жовтня.
Згідно з регламентом, розгляд у другому читанні проєкту закону про державний бюджет України на наступний рік завершується не пізніше 20 листопада, а остаточне прийняття – не пізніше 1 грудня.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини