Рада запровадила мораторій на стягнення боргів з аграріїв у зоні бойових дій

Рада запровадила мораторій на стягнення боргів з аграріїв у зоні бойових дій

Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Цивільного кодексу щодо особливостей кредитування та фінансового лізингу у період дії воєнного стану", який має пом'якшити фінансовий тиск на аграріїв, чиї підприємства постраждали від агресії Росії.

Ухвалення відповідного законопроєкту №12148 у другому читанні на засіданні у четвер підтримали 272 депутати, повідомляється на сайті парламенту.

Серед іншого, закон передбачає заборону на стягнення боргів із фермерів, чиї активи розташовані на окупованих територіях або в зоні активних бойових дій, а також призупиняє примусове стягнення кредитних зобов'язань, пише LIGA.net.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що багато аграрних підприємств втратили активи та земельні ділянки через воєнні дії, що унеможливлює виконання зобов'язань перед кредиторами. Таким чином примусове стягнення боргів в умовах воєнного стану призведе до банкрутства та повної втрати активів.

Так, із метою підтримки аграрного сектору законопроєкт передбачає:

заборону на примусове стягнення боргів за кредитами та лізинговими зобов'язаннями на період воєнного стану та протягом року після його завершення;

продовження строку дії кредитних та лізингових договорів на період призупинення нарахування та сплати платежів;

зупинення виконавчих дій, включно з арештом коштів та стягненням заставного майна, на період призупинення нарахування та сплати зобов'язань.

Як підкресили в пояснювальній записці, ухвалення цього закону допоможе захистити аграріїв, які опинились у складній ситуації через війну, та запобігти їхньому банкрутству.

Раніше повідомлялося, що загальні втрати агросектору України внаслідок повномасштабного вторгнення Росії оцінюються в близько $80 млрд.

Нагадаємо, у 2024 році Україна експортувала 78,3 млн тонн аграрної продукції на $24,5 млрд – це 59% загальної вартості експортованих українських товарів.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь