Райффайзен Банк видав перший кредит на виконання експортної угоди під страхове покриття ЕКА

Райффайзен Банк видав перший кредит на виконання експортної угоди під страхове покриття ЕКА

Беззаставний кредит на суму у 210 мільйонів гривень отримав український виробник морозива та заморожених напівфабрикатів Три Ведмеді. Позика буде використана на здійснення експорту до Польщі. Загальна сума прокредитованого зовнішньоекономічного договору – 600 мільйонів гривень, передає пресслужба ЕКА.

Страхова відповідальність державного Експортно-кредитного агентства (ЕКА) перед Райффайзен Банком становить 178,5 мільйона гривень.

«Ми раді вітати Райффайзен Банк серед банків, які підтримують український товарний експорт під час війни. Ця угода поки що є найбільшою у поточному році, а її виконання може принести країні 600 млн грн експортної виручки, а отже – відповідний притік валюти та податкових надходжень до державного бюджету», – сказав Руслан Гашев, в.о. голови правління ЕКА.

Голова правління Райффайзен Банку Олександр Писарук підкреслив, що від початку повномасштабного вторгнення банк самостійно прокредитував українських експортерів на 8,5 млрд грн. Загалом Райф з лютого 2022 року прокредитував українські підприємства на суму 27 млрд грн.

«Для нас є важливою співпраця з ЕКА, оскільки це дозволяє нашим клієнтам активніше виходити на закордонні ринки, представляти українські товари у Європі, збільшувати обсяги валютної виручки, створювати робочі місця саме в Україні. Бренд Три Ведмеді, угоди якого ми зараз фінансуємо, є прикладом відповідального бізнесу, який вистояв під час воєнної агресії, зберіг виробництво, трудовий колектив, забезпечує високу якість продукції та представляє нашу країну за кордоном на економічній арені. Ми пишаємося співпрацею з такими клієнтами, вони є справжніми економічними героями», – сказав Олександр Писарук.

«Ми вдячні банку за багаторічну співпрацю, за підтримку протягом 2022 року та за те, що ця співпраця триває. Зараз ми реалізуємо стратегію експортної експансії. Нашим цільовим ринком є Польща, де ми присутні з липня 2022 року. Поступово ми будемо розширювати наші ринки збуту на інші країни Європи», – повідомив Дмитро Ушмаєв, засновник і президент ТОВ «Три Ведмеді».

Нагадаємо, Кабінет Міністрів затвердив Порядок надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобовʼязань приватного акціонерного товариства «Експортно-кредитне агентство».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу