Рентабельність капіталу українських банків зацікавить інвесторів

Рентабельність капіталу українських банків зацікавить інвесторів

Рекордний прибуток у 2021 році підвищує стабільність фінансового сектора.

Про це повідомили учасники круглого столу «Прибуток банківської системи», організованого «Фінансовим клубом».

«77,5 млрд грн чистого прибутку – це справді рекордний результат, але 2019 рік також був досить успішним. І якщо порівняти рентабельність активів, то в 2019-му вона була 4,26%, а зараз – 4,09%. Тобто рентабельність активів повернулася до рівня 2019 року, навіть трохи менше», – заявив начальник управління фінансового контролінгу ОТП Банку Роман Масик.

Але рентабельність капіталу залишається значною. «Рентабельність капіталу, яка цікавить акціонерів, є досить високою – 35%. Насправді це має спонукати власників до подальшого розширення бізнесу. Можливо, це зацікавить іноземних інвесторів до вкладення в український банківський сектор. Нещодавно ми чули про певний інтерес навіть з боку турецького банку до ринку України», – розповів Роман Масик.

За словами голови правління Банку Альянс Юлії Фролової, банки з українським капіталом показали результати у 2021 році, які перевищують зростання системи загалом. «Банк Альянс заробив 330 млн прибутку – вчетверо більше, ніж у 2020 році», – сказала вона.

«Ми заробили прибуток – близько 460 млн грн при плані в 400 млн грн. Попереднього року було 380 млн грн. Не можу сказати, що ми маємо фантастичну динаміку з погляду прибутковості. Ми останні чотири роки заробляємо щороку плюс-мінус 400 млн. Стабільна ситуація з тенденцією до зростання, звичайно. План у нас на 2022 рік – близько 600 млн грн прибутку», – розповів заступник голови правління ТАСкомбанку Анатолій Кухарчук.

Юлія Фролова вважає, що криза дала додаткові можливості для банківської системи для зростання. «Пом’якшення монетарної політики НБУ 2020 року дало результати в 2021-му шляхом активізації кредитування. Зростання кредитних портфелів збільшилося не тільки у роздрібному сегменті, а й у сегменті корпоративного бізнесу. Обсяг кредитування суб’єктів господарювання становив 30%. Саме процентна маржа дозволила банкам отримати той фінансовий результат за результатами 2021 року, який нас надихає», – сказала вона.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь