Росії знову знизили суверенний рейтинг до спекулятивного

Росії знову знизили суверенний рейтинг до спекулятивного

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинг Росії одразу на 6 пунктів – рейтинг перейшов із статуса інвестиційного в спекулятивний.

Moody's знизило рейтинг Росії до рівня «B3».

В порівнянні із попереднім рейтингом «Baa3» (найнижчий рейтинг інвестиційної категорії) це падіння на 6 пунктів до найнижчого рівня в категорії «спекулятивні зобов'язання, які мають високий кредитний ризик».

При цьому рейтинги залишаються на перевірці для подальшого зниження.

«Moody's Investors Service сьогодні знизило рейтинги довгострокового емітента уряду Росії (у місцевій та іноземній валюті) та рейтинг незабезпеченого боргу (у місцевій та іноземній валюті) з рівня «Baa3» до рівня «B3». Рейтинги залишаються на перевірці для подальшого зниження», – повідомили у Moody's.

Одночасно Moody's знизило рейтинг у національній валюті «Інші короткострокові» з «P-3» до «Not Prime (NP)».

Зниження рейтингів Росії на кілька ступенів та збереження перегляду для подальшого зниження були викликані жорсткими санкціями, які західні країни ввели проти Росії, включаючи санкції проти Центрального банку Російської Федерації (ЦБР) і деяких великих фінансових установ, відповідь на її військове вторгнення в Україну та заходи у відповідь російською владою.

Зниження рейтингу Росії до В3 зумовлене такими рейтинговими факторами:

1. Підвищений ризик зриву погашення суверенного боргу з огляду на суворі та скоординовані санкції та значні занепокоєння щодо готовності Росії обслуговувати свої зобов'язання.

2. Ймовірність тривалого руйнування економіки та фінансового сектору через санкції, які обмежують доступ до міжнародних резервів Росії, спрямованих на захист Росії від несприятливих потрясінь.

Обсяг і суворість санкцій, оголошених на сьогодні, вийшли за межі початкових очікувань Moody's і матимуть суттєві кредитні наслідки. Суворі та скоординовані санкції, запроваджені проти Росії, разом із її відповіддю у відповідь останніми днями, суттєво погіршили її здатність здійснювати транскордонні операції, у тому числі щодо виплат за суверенний борг.

Заборона Росії на переказ іноземної валюти за межі країни у відповідь на санкції, яка на даному етапі, здається, не поширюється на погашення застарілих боргів, підриває репутацію Росії щодо готовності обслуговувати свій борг і робить потоки обслуговування боргу дуже вразливими для подальшого втручання.

Значні занепокоєння щодо готовності Росії обслуговувати свій борг є відображенням того, що інституційна сила Росії дуже суттєво ослабла, і все більше свідчить про те, що виконавча влада стикається з невеликою кількістю стримувань і противаг. Це, у поєднанні з більшою складністю та технічними обмеженнями, з якими зараз стикається Росія для здійснення транскордонних платежів у результаті санкцій, співмірно суверенному рейтингу не вище В3.

Одночасно агентство Moody's знизило межі рейтингів в російській національній та іноземних валютах з Baa1 і Baa2 відповідно до B2 і B3. Розрив в один щабель між максимальною межею в національній валюті та суверенними рейтингами на рівні B3 відображає зростаючу непередбачуваність дій уряду та високий політичний ризик після вторгнення в Україну, що може вплинути на всіх російських емітентів. Розрив між курсами іноземної та національної валюти в один рівень відображає високі ризики переказу та конвертованості.

2 березня агентство Fitch знизило кредитний рейтинг Росії з «ВВВ» до «В» з негативним прогнозом. Це також падіння на 6 рівнів в спекулятивну категорію «Істотний ризик дефолту. Є обмежений запас стійкості, але вразливість висока».

26 лютого агентство S&P знизило довгостроковий кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті з «ВВВ-» до «BB+». Це падіння лише на один рівень, але також із переходом в спекулятивну категорію «Достатньо невисока схильність до ризиків в короткостроковій перспективі, однак більша чутливість к впливу несприятливих змін в діловій, фінансовій та економічній сферах». Скромне зниження рейтингу пояснюється тим, що S&P переглянув рейтинг швидше, ніж почав накопичуватися санкційний тиск на Росію. Тому скоро рейтинг знову знизять.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь