Сержанти ЗСУ отримали пам’ятну медаль від НБУ
До Дня сержанта Збройних Сил України, який п’ятий рік поспіль відзначають 18 листопада, голова Національного банку Андрій Пишний разом з Головнокомандувачем ЗСУ генералом Валерієм Залужним презентували нову пам’ятну медаль «Сержантський корпус».
Медаль присвячена сержантському і старшинському складу ЗСУ та є відзначенням їхнього подвигу та титанічної щоденної роботи із забезпечення боєздатності військ. Від сержантів і старшин значною мірою залежить спроможність бійця виконати визначене бойове завдання і водночас зберегти в бою життя – своє і побратимів.
Пам’ятна медаль "Сержантський корпус" виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, гурт – гладкий.
Дизайн розробили дизайнери Тетяна Балута та Олександра Кучинська, скульптор – Володимир Дем’яненко.
Тираж – до 200 тис. штук. З 17 листопада медалі реалізовуватимуться в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ, а також у банках-дистриб’юторах НБУ: Укргазбанку, Радабанку, ТАСкомбанку, ПриватБанку.
Сержантський корпус Збройних Сил України – міжвидова родина військових професіоналів, лідерів та експертів своєї справи, об’єднаних метою мотивувати воїнів на командну роботу і досягнення її стратегічних цілей. Це окрема категорія професійних військовослужбовців, яка має неофіційну назву «Становий хребет війська».
На аверсі медалі на дзеркальному тлі розміщено гасло сержантів і старшин ЗСУ СЛІДУЙ ЗА МНОЮ! РОБИ ЯК Я!, у центрі зображено українського сержанта-лідера, який веде за собою солдатів у бій, угорі – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА, рік карбування 2023, логотип Банкнотно-монетного двору НБУ (ліворуч від зображення сержанта).
На реверсі медалі розміщено написи: СЕРЖАНТСЬКИЙ КОРПУС ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, девіз сержантського і старшинського складу ЗСУ – ЧЕСТЬ, ВІДДАНІСТЬ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ПРОФЕСІОНАЛІЗМ (по колу), в центрі на дзеркальному тлі зображено символіку Сержантського корпусу ЗСУ та стилізований тризуб, що використовується ЗСУ.
Нагадаємо, у вересні Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету "Воєнна розвідка України".
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини