Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО

Зеленський підписав вилучення з місцевих бюджетів «військового» ПДФО

Президент Володимир Зеленський 17 листопада підписав закон про перерозподіл «військового» ПДФО та коштів дорожнього фонду.

Законопроєкт № 10037 «Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України» був ухвалений як закон 8 листопада. А вже 17 листопада його підписав голова держави.

З 1 жовтня до 31 грудня 2023 року «військове» ПДФО спрямовується до спеціального фонду державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).

Кошти від «військового» ПДФО у 2024 році (очікується 96,3 млрд грн) будуть направлені на оборону держави до спеціального фонду держбюджету.

45% (понад 43 млрд грн) витратять на виробництво та закупівлю спецтехніки і обладнання для військових (безпілотники, морські дрони) через Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України. Зазначений ресурс у наступному році буде спрямований на вже діючу програму, яка почала функціонувати у березні 2023 року і передбачає закупівлю військової техніки та іншого обладнання для всіх складових сектору безпеки і оборони.

Ще 45% (понад 43 млрд грн) отримає Мінстратегпром для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій та для виготовлення продукції оборонного призначення.

А 10% (близько 10 млрд грн) отримають державні органи, які належать до сектору безпеки і оборони для посилення матеріально-технічного забезпечення шляхом автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно сплаченому ПДФО.

Це правило буде діяти до 31 грудня року, в якому буде припинено чи скасовано воєнний стан.

Військовий ПДФО 14 11

Крім того, у 2024 році надходження з державного дорожнього фонду, створеного у складі спецфонду держбюджету, буде спрямовано до загального фонду держбюджету з метою зміцнення армії та посилення оборони держави. Йдеться зокрема про акциз, окрім місцевої частини у розмірі 13,44%.

Це також закріплено змінами до Бюджетного кодексу. «Усі кошти з дорожнього фонду на наступний рік (94,7 млрд грн) будуть перенаправлені на потреби оборони, що дозволить мобілізувати усі можливі внутрішні ресурси на цей напрямок. Це не тільки інвестиція у перемогу, але й створення нових робочих місць та підтримка економіки», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Відповідний ресурс буде сформовано за рахунок акцизів з авто та пального, а також інших платежів, з яких фінансувалося будівництво та ремонт доріг. При цьому у наступному році дорожня галузь продовжить отримувати фінансування завдяки трьом ключовим джерелам.

Залишки коштів, джерелом формування яких були доходи державного дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року, які не використані в попередні бюджетні періоди (2021-2023 роки), використовуватимуться для забезпечення невідкладних заходів, пов’язаних з утриманням доріг у зимовий період.

Дороги, які є необхідними для військових потреб, будуть фінансуватися за рахунок коштів з резервного фонду уряду України.

Крім того, будівництво та ремонт доріг також заплановано в рамках проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн-партнерів.

Дороги 16 11 23 2

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь