Шевченко назвав наслідки підняття мінімальної зарплати до 6500 грн
Підвищення мінімальної зарплати з 4,7 тис. грн до 6,5 тис. грн «підтримає економіку на етапі відновлення».
Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
«Підвищення мінімалки підтримає внутрішній попит, а, відповідно, і економіку на етапі відновлення», - зазначив голова НБУ в інтерв'ю РБК-Україна.
При цьому, за його словами, перше підвищення - з 4,7 тис. грн до 5 тис. грн. - «практично не позначиться на загальному рівні інфляції».
Але й другий етап підвищення - до 6,5 тис. грн - не викличе катастрофічних наслідків.
«Зараз через загальний низький попит в умовах коронакризи цей ефект на ціни буде суттєво меншим, ніж у 2017 році. Рівень заощаджень населення знизився, а підприємства поки зберігають досить песимістичні очікування і не прогнозують зростання продажів», - сказав він.
Кирило Шевченко нагадав про коефіцієнт заощаджень населення.
«Починаючи з 2019 року, і ситуація з коронавірусом дуже прискорила цей процес, ми маємо негативний показник накопичень населення. - сказав він. - З доходів люди не відкладають, а навпаки "проїдають" старі накопичення. Тут ми, як Національний банк, як державний орган у спеціальному статусі не можемо ігнорувати цей тренд. Наше завдання – і ми будемо його виконувати – якщо буде вплив на інфляцію, згладжувати його монетарними методами».
Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин зауважив, що в першому півріччі 2020 року заощадження населення скоротилися майже на 6%.
Президент Володимир Зеленський обіцяє підвищити мінімальну зарплату до 6,5 тис. грн.
Мінімальна зарплата зросте з 1 вересня 2020 року до 5 тис. грн, з 1 січня 2021 року до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року - до 6,5 тис. грн.
З 1 січня 2020 року розмір мінімальної зарплати становить 4723 грн.
При цьому чинний закон про державний бюджет на 2020 рік не передбачає підвищення зарплати до кінця року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини