Шевченко назвав ризики для економіки України
Ключовими ризиками для економіки є значне посилення карантину в Україні та у світі, а також триваліший і суттєвіший інфляційний сплеск у світі.
Про це на пресбрифінгу повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
«Зростання захворюваності на тлі низького рівня вакцинації в Україні може загрожувати суворішим локдауном і суттєвішим уповільненням економічної активності. Водночас на відміну від карантину минулого року негативний вплив більше позначатиметься на пропозиції, ніж на попиті, що може зумовити посилення проінфляційного тиску», - наголосив він.
За словами голови НБУ, також зросли ризики тривалішого, ніж очікувалося, цінового сплеску у світі, що тиснутиме на внутрішні ціни.
«Йдеться зокрема про тривале збереження високих цін на енергоносії, а також порушення ланцюгів постачання в умовах значного сукупного попиту. Ці чинники можуть призвести до глобальної стагфляції», - зазначив він.
Актуальними лишаються й інші ризики проінфляційного характеру, зокрема різке погіршення умов торгівлі та відплив капіталу з країн із ринками, що розвиваються, а також ескалація військового конфлікту з Росією.
Відповідно Нацбанк оцінює баланс ризиків для свого базового прогнозу інфляції та процентної ставки як зміщений вгору, особливо на середньостроковому горизонті.
Нацбанк погіршив прогноз зростання економіки у 2021-2022 роках.
21 жовтня НБУ зберіг облікову ставку на рівні 8,5%.
Нацбанк планує утримувати облікову ставку на рівні 8,5% до третього кварталу 2022 року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини