Споживчі настрої українців у жовтні погіршились

Споживчі настрої українців у жовтні погіршились

Індекс споживчих настроїв українців у жовтні 2022 року зменшився на 2,4 пункти та становить 83,6 п.

Про це йдеться в даних дослідження Info Sapiens «Споживчі настрої в Україні».

Як зазначається, незначно зменшилися усі складові індикатора, крім Індексу очікуваного розвитку економіки впродовж найближчого року.

«Хоча у жовтні можна спостерігати невелике погіршення за всіма показниками (на фоні атак Росії на електроенергетичну інфраструктуру України та їхніх наслідків), воно не є статистично значущим. Відповідно, можна говорити про стабільність показників споживчих настроїв у жовтні порівняно до вересня 2022 року з тенденцією до погіршення», – прокоментували аналітики Info Sapiens.

У жовтні 2022 року індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 83,6 п., що на 2,4 п. нижче за показник вересня.

Індекс поточного становища (ІПС) зменшився і складає 42,4, що на 2,8 п. нжче за рівень цього показника у вересні. Складові цього індексу зазнали таких змін: індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 35,7, що на 1,3 п. нижче за показник у вересні; індекс доцільності великих покупок (х5) зменшився на 4,3 п. та встановився на позначці 49 п.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у серпні зменшився на 2,2 п. та складає 111 п. Динаміка складових цього індексу виглядає так: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) складає 90,7 п., що на 6,4 п. нижче за рівень цього показника у вересні; індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року (х3) зріс на 0,9 п. та складає 94,8 п.; індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих 5 років (х4) зменшився на 1,1 п. порівняно з минулим місяцем та складає 147,7 п.

У жовтні показник індексу очікуваної динаміки безробіття зріс на 1,8 п. та складає 130,7 п. Індекс інфляційних очікувань зріс на 4,7 п. та складає 187,1 п. Очікування українців щодо курсу гривні впродовж найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 4,3 п. та складає 159,4 п.

Нагадаємо, у рамках запроваджених проти росії санкцій за порушення суверенітету України у Канаді заблоковано активи на загальну суму понад 412 млн канадських доларів (близько $330 млн).

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь