США розширили вторинні санкції для придушення економіки росії

США розширили вторинні санкції для придушення економіки росії

Міністерство фінансів США розширило механізм, який передбачає накладання вторинних санкцій на осіб, які співпрацюють з підсанкційними особами, майже на всю економіку росії.

Розширення підстав для застосування вторинних санкцій – найнебезпечніша для економіки росії частина указу американського Мінфіну, хоч і не така яскрава, як заборона на роботу з Мосбіржею, повідомляє The Bell.

У санкційному пресрелізі мінфін США вказує на важливі зміни в інструкціях для банків третіх країн щодо дотримання антиросійських обмежень, порушення яких може спричинити вторинні санкції.

Загроза таких санкцій вперше була заявлена ​​в грудневому указі президента США Джо Байдена, який став чи не найдієвішим санкційним заходом за останні два роки. Указ обіцяв банкам покарання за обслуговування операцій на користь російської «військово-промислової бази». Тоді він мав на увазі або роботу з російськими компаніями, які потрапили під санкції за роботу в секторах, пов'язаних із ВПК, або обслуговування постачань до росії заборонених товарів, що використовуються ВПК.

У новій версії інструкцій це визначення розширюється мало не до розмірів усієї національної економіки росії за деякими винятками. Під «військово-промисловою базою» тепер маються на увазі:

– усі без винятку особи, заблоковані за основним «санкційним» виконавчим указом 14024 (всі російські компанії, які потрапили під санкції після 2021 року, зокрема усі російські держбанки);

– усі особи, які працюють у технологічному, оборонному, будівельному, аерокосмічному та промисловому секторах економіки росії.

В інструкціях наводяться приклади діяльності, яка має високі санкційні ризики. Наприклад, ЗМІ, які заслуговують на довіру, повідомляють, що середнього розміру банк із країни, що має тісні торговельні відносини з росією, робить кроки, явно спрямовані на те, щоб заробити на відмові інших банків цієї країни від роботи з росією через санкції. Такими кроками може бути відкриття нового офісу в росії, поява російськомовного сайту та нових промоматеріалів російською, реклама сервісів для російського бізнесу в російськомовних ЗМІ. Ще один приклад: маленький банк хоч і не працює з санкційними компаніями, але часто проводить платежі на адресу клієнтів, які вже після цього підпадають під санкції згідно з указом 14024.

Тому пакет санкцій від 12 червня знаменує новий етап застосування економічної зброї (economic warfare) проти путінської росії. Від спроб прицільної поразки військового, нафтового та інших секторів для припинення війни, яка була метою санкцій після початку вторгнення рф в Україну, США перейшли до килимового застосування економічної зброї з метою гальмування путінської економіки, яку тепер вважають військовою цілком. Фразу про перехід росії до повноцінної військової економіки навіть винесено в заголовок пресрелізу мінфіну США.

Нова санкційна політика США – свого роду засипання піску в змащений нафтодоларами та бюджетними витратами російський економічний механізм, як висловлювався один із головних імплементаторів санкцій – заступник міністра фінансів США Уоллі Адеймо.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу