США та Велика Британія заборонили імпорт алюмінію, міді та нікелю з росії

США та Велика Британія заборонили імпорт алюмінію, міді та нікелю з росії

США та Велика Британія вирішили позбавити росію доходів, які вона отримує від експорту алюмінію, міді та нікелю.

Країни синхронно заборонили імпорт алюмінію, міді та нікелю російського походження, вироблені починаючи з 13 квітня 2024 року.

Крім того, глобальним біржам металів, таким як Лондонська біржа металів (LME) і Чиказька товарна біржа (CME), які мають велику кількість складів по усьому світу, більше не мають право приймати зазначені метали, вироблені у росії, .

«Наші нові заборони на ключові метали, узгоджені з нашими партнерами у Сполученому Королівстві, продовжать націлюватися на доходи, які росія може заробити, щоб продовжувати свою жорстоку війну проти України», – заявила міністр фінансів США Джанет Єллен.

Її колега з Великої Британії Джеремі Хант наголосив, що вжиті спільно зі США рішучі дії щодо спільної заборони російських металів не дозволять Кремлю спрямувати більше грошей на його військову машину.

«Здійснюючи ці дії цілеспрямованим і відповідальним чином, ми зменшимо прибутки росії, одночасно захистивши наших партнерів і союзників від небажаних побічних ефектів», – стверджують в мінфіні США.

росія є великим виробником алюмінію, міді та нікелю. Найбільші російські виробники металів — «Русал» і «Норнікель» – досі не під санкціями.

Лондонська біржа металів (LME) повідомила, що оперативно здійснить кроки для додержання введених санкцій, а для торгів наступного тижня будуть випущені додаткові рекомендації.

Для недопущення дестабілізації ринку у короткостроковій перспективі метал, який вже фізично знаходиться на складах бірж, виведений з-під режиму санкцій, а от поповнювати склади новими ресурсами буде неможливо.

Приміром, за даними LME, у березні у загальних її складських запасах частка російського нікелю складала 36%, міді – 62% (порівняно з 52% у лютому), а алюмінію – взагалі 91%.

Тому ефект від введених заборон почне проявлятись не раніше ніж через декілька місяців, коли росія буде позбавлена можливості торгувати металами на ключових торгівельних майданчиках, а у позабіржових операціях продаватиме їх з дисконтом.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу