США підтримують оподаткування заморожених активів рф на користь України
Високопосадовці США активізували свої зусилля, щоб змусити західні уряди використати сотні мільярдів доларів заморожених резервів центрального банку росії для фінансування допомоги Україні.
Бажання американського уряду використати ці гроші відбувається на тлі внутрішньополітичних перешкод у Європі та США, які ускладнили фінансування українських оборонних потреб, пише The Washington Post з посиланням на трьох американських чиновників, передає ZN.UA.
Використання російських резервів мало б очевидну політичну перевагу, оскільки не покладало б більших витрат на західних платників податків.
"Це питання, безумовно, повернулося до обговорення. США стали набагато більш відкритими до того, щоб не лише вилучати, але й використовувати російські резерви", – зауважив один зі співрозмовників видання.
Зокрема, у середу під час зустрічі з провідними західними фінансовими чиновниками в Марокко очільниця Мінфіну США Джанет Єллен підтримала європейську пропозицію щодо оподаткування доходів, отриманих від заморожених російських активів, і перерахування цих коштів в Україну. Такий проміжний крок можна зробити доволі швидко.
Крім того, українські чиновники обговорювали можливість використання податкових надходжень разом з деякими заарештованими російськими активами у якості застави для залучення набагато більших сум від приватних інвесторів. Це дозволило б Україні позичати гроші на ринках капіталу, не ризикуючи при цьому власними дефіцитними резервами.
Видання нагадує, що на банківських рахунках в країнах Заходу заморожено приблизно $300 мільярдів резервів Кремля. Але експерти попереджають, що просте списання цих грошей на користь України зіткнеться з юридичними проблемами і створить серйозні фінансові ризики.
Водночас американські урядовці також наполягають на тому, що російські банківські резерви не можуть замінити нову надзвичайну військову та економічну допомогу з боку Вашингтона, якої Україна потребує, щоб пережити наступні кілька місяців війни. Крім того, навіть найагресивніші та найоптимістичніші прихильники використання грошей росії вважають, що на те, щоб вони дійшли до Києва, підуть місяці, якщо не більше року.
Водночас більша частина заморожених російських резервів зберігається в Європі, у США заморожено лише приблизно $5 мільярдів.
Нагадаємо, раніше Європейський Союз дійшов висновку, що не може законно конфіскувати заморожені російські активи на загальну суму понад 200 млрд євро, і замість цього зосередиться на використанні цих активів для отримання прибутку, який можуть спрямувати на відновлення України.
Експертна група ЄС віддала перевагу варіанту "внеску з надприбутків". Цей механізм передбачає, що компанії, які отримають прибуток від заблокованих російських активів, будуть змушені переказати значну суму ЄС. Цей варіант має зменшити юридичні ризики для Євросоюзу, оскільки ЄС не керуватиме замороженими активами напряму.
Більше половини цих активів розміщено у готівці та депозитах, тоді як "значна кількість" інвестована в цінні папери, які перетворяться на готівку в міру їх погашення в найближчі два-три роки. Значна частина цих коштів знаходиться в Бельгії в європейському депозитарії Euroclear Ltd., прибуток від їх інвестування склав 750 мільйонів євро до першого кварталу цього року. Ці прибутки вже підлягають оподаткуванню, свідчать квартальні результати Euroclear. Його звітність свідчить про те, що Росія не матиме претензій на чисті прибутки, оскільки вони належать депозитарію.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини