Стратегія інвестора-початківця залежить від його апетиту до ризику

Стратегія інвестора-початківця залежить від його апетиту до ризику

Інвестиційна стратегія залежить від багатьох факторів, зокрема терміну інвестування, валютної структури портфеля та готовності українців здійснювати ризикові вкладення.

Про це розповіли учасники круглого столу «Як захистити заощадження від інфляції: інвестиції в Україні та за кордоном», проведеного «Фінансовим клубом».

«При ухваленні рішення про інвестиційний портфель важливо розуміти його структуру, виходячи зі свого ризик-апетиту і структури доходів-витрат. Якщо витрати фізособи найближчим часом будуть в гривні, то, найімовірніше, вони не будуть індексовані на інфляцію, і можна розглядати короткостроковий депозит. Якщо ж ми говоримо про заощадження в довжину, то все одно залишаються інструменти, які вище будь-якого рівня інфляції. Це дійсно ОВДП, і можливо, в якихось банках ще можна знайти депозитні ставки в довжину ще вище», – зазначила директорка з ринків капіталу Альфа-Банку Тетяна Попович.

Серед ризикових інструментів Тетяна Попович зазначила нерухомість. Є можливість отримати суттєву дохідність і в іноземній валюті.

«Якщо нас непокоїть інфляція та девальвація, можемо вкластися в довгі валютні інструменти. Це не тільки депозити або ОВДП. У фізособи є можливість купити єврооблігації України. Таблиця ставок для фізосіб досягає 5,5% по бондах 2028 року погашення. По єврооблігаціях також немає податків, як і по ОВДП, і військового збору», – розповіла Тетяна Попович.

Вона пояснила, що зацікавленість в суверенних єврооблігаціях України зрозуміла і зростає, оскільки цей цінний папір корелює з ОВДП: «Просто треба пояснити відмінності цього інструментарію».

Керівник управління преміального банкінгу Укрексімбанку Данило Меркулов пропонує більшу прибутковість. «Ми готові дати 5,84% за євробондом 2028 року, а бонд 2033 року – за 6,39%. Це валютна дохідність паперів, які ми готові купити для наших клієнтів», – розповів він.

Часто інвестори самі не знають, у що їм вкладати кошти, але банкіри не можуть радити клієнтам купувати акції чи облігації конкретних емітентів, бо не хочуть нести ризики невдалих консультацій.

«У нас був семінар, ми навчали наш private banking торгівлі акціями на глобальних ринках. Питання було навіть не в механіці процесу, оскільки це просто: «Відкрив холодильник, дістав жирафа, посадив бегемота, закрив холодильник». Дії з інвестування досить прості. Питання у клієнта: «А у що інвестувати?». І ти повинен дати людині не пораду, а алгоритм прийняття рішення», – пояснив директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь