Суд конфіскував майже мільйон гривень ексголови Верховного Суду Князєва

Суд конфіскував майже мільйон гривень ексголови Верховного Суду Князєва

Печерський районний суд м. Києва на підставі матеріалів НАЗК визнав винним колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків. Крім того, суд зобов’язав Князєва сплатити штраф в розмірі 2 550 грн, а також конфіскував подарунок у сумі 906 600 грн.

Про це йдеться на сайті НАЗК.

Згідно із законом «Про запобігання корупції» суддям заборонено приймати подарунки, вартість яких перевищує два прожиткових мінімуми для працездатних осіб. На момент вчинення Князєвим правопорушення обмеження становило один ПМ – 2684 грн. Подарунком, у тому числі, є майно, що передається у платне користування за ціною, нижчою від мінімальної ринкової.

«Порушуючи вказану заборону, Всеволод Князєв отримав подарунок у вигляді оренди квартири в Печерському районі (Липки) міста Києва площею 133 кв. м за ціною, суттєво нижчою від мінімальної ринкової вартості оренди житла. На підставі договору оренди нерухомого майна, укладеного наприкінці 2017 року, суддя винаймав квартиру для проживання з щомісячною платою 1 тис. грн», – повідомили в агентстві.

Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів із дня винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Нагадаємо, 16 травня НАБУ і САП заявили про викриття схеми одержання хабара керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали чинного голову Суду Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомила про підозру Князєву та його спільнику – адвокату.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу