Суд відпустив під заставу суддю Печерського суду за справою «Хліб України»
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у сумі 805,2 тис. грн та покладення низки зобов’язань судді Печерського районного суду Києва Тетяні Ілльової, яку підозрюють у зловживанні владою та незаконному скасуванні арешту з рахунків іншого підозрюваного.
Відповідне рішення суд ухвалив 17 квітня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
На підозрювану до 17 червня покладено такі зобов'язання: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду, утримуватися від спілкування з потерпілим та свідками у справі, не відлучатися за межі Київської області без дозволу, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон.
У САП зауважують, що розгляд цього клопотання тривав з 30 березня 2023 року, тоді як відповідно до вимог КПК такі клопотання мають розглядатися слідчим суддею невідкладно, але не пізніше ніж сімдесят дві години з моменту надходження до суду клопотання.
Як повідомлялося, наприкінці березня Національне антикорупційне бюро повідомило судді Печерського районного суду Тетяні Ільєвій про підозру у зловживанні службовим становищем.
За версією слідства, у листопаді 2020 року суддя, зловживаючи службовим становищем, скасувала арешт понад $100 тисяч на банківському рахунку колишнього віцепрезидента держкомпанії "Хліб України" Андрія Миханіва. Раніше детективи НАБУ провели обшук у Печерському райсуді у цій справі.
Проте з’ясувалося, що жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було. Крім того, суддя в постановленій ухвалі вказала завідомо неправдиві відомості про нібито подачу представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі. При цьому Ільєва взагалі не мала права розглядати питання зняття цього арешту, бо справа Миханіва вже розглядалася по суті.
Водночас Вища рада правосуддя 4 квітня відмовилася відсторонити суддю Ільєву від здійснення правосуддя.
Раніше журналісти Bihus.Info з’ясували, що родина судді розбудовується під Києвом і користується дорогими позашляховиками. До того ж офіційних співмірних статків у родини судді немає.
Наприклад, Ільєва задекларувала спочатку 1 млн грн, а потім ще 1,5 млн у якості нібито подарунків від матері, яка насправді жила у Могилів-Подільському і продавала пиріжки на місцевому ринку.
Окрім торгівлі матір судді у той період займалась фермерством і мала у користуванні близько 50 гектарів землі. Але за 10 років ця діяльність офіційно принесла їй трохи більше $20 тис. Пояснювати і коментувати походження коштів на дорогу нерухомість, авто і подарунки від матері Ільєва відмовилась.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини