Збитки від карткового шахрайства зросли на 46% під час війни

Збитки від карткового шахрайства зросли на 46% під час війни

Сума збитків банків, торговців, клієнтів від незаконних дій з платіжними картками за минулий рік становила понад 481 млн грн. Це на 46% більше, ніж у довоєнному 2021 році.

Про це повідомили в НБУ під час запуску Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай.

Кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були понесені збитки, зросла на 8%.

У 2022 році сума середня сума однієї незаконної операції становила близько 2200 грн, що на третину більше ніж у 2021 році (у 2021 році – 1600 грн).

Водночас, якщо порахувати рівень збитків від незаконних дій із платіжними картками в загальній сумі всіх видаткових операцій з платіжними картками, то він залишився відносно низьким. На 1 млн грн видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії/шахрайські операції припадало 69 гривень. Це не набагато більше ніж у 2021 році (65 гривень), та свідчить про те, що минулого року сума збитків від шахрайства зростала співставно із зростанням суми операцій з платіжними картками українських банків.

Директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрій Поддєрьогін зазначив, що 86% від загальної кількості випадків платіжного шахрайства за 2022 рік відбулися в мережі Інтернет, водночас лише 14% – через фізичні пристрої (торговельна мережа, банкомати, пристрої самообслуговування).

NBU payment fraud 2022

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу